Nowoczesne trendy w lakierach hybrydowych

Lakiery hybrydowe (tak zwane żelolaki) to połączenie żelu i lakieru, wykorzystywane w nowoczesnym pedicure i manicure. I choć nakłada się równie łatwo jak klasyczny lakier to ich trwałość i efekt przypominają żele.

Hybrydowe lakiery magnetyczne

Magnetyczne lakiery hybrydowe to żelolaki, które różnią się od klasycznych „hybrydówek” domieszką tlenku żelaza. Dzięki charakterystycznej, magnetycznej strukturze dają one niesamowity efekt kolorystyczny.

Jak nakładać magnetyczne żelolaki? Najpierw nakładamy na paznokieć tak zwaną bazę. Po jej wyschnięciu, nakładamy pierwszą warstwę hybrydowego lakieru magnetycznego. Następnie – po zaschnięciu pierwszej warstwy – nakładamy drugą. Zanim ona zaschnie, umiejscawiamy nad nią magnes (który najczęściej jest zawarty w opakowaniu lakieru). Dzięki jego magnetycznym właściwościom, drobinki żelaza zmieniają swoje położenie, tworząc niesamowite efekty kolorystyczne.

Hybrydowe lakiery fluorescencyjne

Hybrydowe lakiery fluorescencyjne zawierają w sobie składniki, które po „zbombardowaniu” fotonami emitują światło widzialne. Lakiery takie mogą świecić w różnych kolorach i na wskutek oddziaływania różnego rodzaju promieniowania.

Jak nałożyć taki lakier? Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie go na poprzednio nałożony lakier. Dzięki temu jego efekt kolorystyczny będzie jeszcze lepszy. Warto dodać, że hybrydowy lakier fluorescencyjny chroni dodatkowo znajdującą się pod nim warstwę lakieru.

Jeśli wcześniej nie nałożyłyśmy na powierzchnię paznokci jakiegokolwiek lakieru, warto przed nałożeniem fluorescencyjnej „hybrydówki”, pomalować paznokieć odpowiednią bazą.

Lakiery hybrydowe termiczne

Hybrydowe lakiery termiczne zmieniają kolorystykę na wskutek zmiany temperatury otoczenia. Barierą graniczną, powyżej której barwa lakieru nie zmienia się, jest zwykle 30 stopni Celsjusza.

Nałożenie lakieru termicznego jest zadaniem wieloetapowym. Na samym początku matowimy delikatnie powierzchnię paznokcia, wykorzystując w tym celu profesjonalny bloczek o dużej twardości. Kolejnym krokiem będzie nałożenie specjalnego lakieru – bazy, którego zadaniem jest ochrona paznokcia i stworzenie podstawy dla kolejnych warstw lakieru.

Kolejny krok to wprowadzenie pierwszej warstwy kolorowego lakieru. Po jego nałożeniu utwardzamy go w lampie UV bądź lampie LED. Tak samo robimy z drugą warstwą lakieru. Po jej utwardzeniu możemy dodatkowo nałożyć specjalną substancję nabłyszczającą, dzięki której spotęgujemy efekt naszego lakieru hybrydowego.

Podsumowując, nowoczesne lakiery hybrydowe coraz częściej wykorzystują nowatorskie technologie i coraz efektywniej prezentują się na naszych paznokciach, zaskakując nas swoimi właściwościami i feerią prezentowanych barw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ