Manicure japoński

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie są bolączką wielu kobiet. Jeśli nie możesz poradzić sobie ze zniszczoną płytką, ratunkiem może okazać się sposób pielęgnacji stosowany przez Japonki. Zasada tego manikiuru jest bardzo prosta – polega na intensywnym wcieraniu w płytkę zielonej pasty. Pasta zawiera substancje, które odżywiają i wzmacniają paznokcie, a także nadają im wyjątkowy blask różowej perły – krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E. Najpierw jednak trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte zostają kanaliki prowadzące w jej głąb, wiec pasta doskonale w nie wnika. Aby ją w nich zatrzymać, należy teraz nanieść i wmasować niewielką ilość specjalnego pudru. Istota manikiuru japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty i różowej do pudru. Do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani nie wycina się skórek. Efekt widać natychmiast – paznokcie są idealnie gładkie i lśniące. Aby kuracja przyniosła trwały efekt, manikiur należy powtórzyć 3,4 razy w odstępie zwykle 3 tygodni.

Manicure japońskiManicure japoński (znany i stosowany przez Japonki od czterystu lat) sprawia, że paznokcie ładnie błyszczą i są perfekcyjnie odżywione. Metodę tę wymyśliła i opracowała japońska firma P.Shine – stąd też inna nazwa zabiegu – manicure p.shine.

Manicure japoński – na czym polega?

Zabieg polega na wzmocnieniu, uszczelnieniu płytki paznokcia oraz wzbogaceniu jej w składniki mineralne. Idealny dla osób o łamliwych, kruchych i rozdwajających się paznokciach. Nie może być natomiast bezpośrednio wykonywany po zdjęciu przedłużonych paznokci, akrylowych czy żelowych, ponieważ płytka paznokcia jest zbyt cienka. Podczas zabiegu użyte zostają preparaty zawierające witaminy A i E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia, a następnie zabezpieczeniu jej poprzez wtarcie odpowiedniego pudru, który uniemożliwi wypłukanie odżywczych składników przez około 2 tygodni. Efekt: piękne, zdrowe a przede wszystkim na wysoki naturalny połysk paznokcie, którego przez najbliższe tygodnie nie zniwelują zmywanie naczyń czy też inne prace domowe. Wykonywany jest w salonach kosmetycznych, jego koszt waha się, w zależności od salonu, od 30 do 60 zł, a efekt utrzymuje się około 2 tygodni.

Manicure japoński – regeneracja paznokci

P.Shine to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Manicure nadaje paznokciom blask, a także wzmacnia je w składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. To metoda zalecana na paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się.

Manicure japoński a manicure hybrydowy

Warto pamiętać, że bezpośrednio po wykonaniu manikiuru japońskiego nie powinno się malować paznokci lakierem lub wykonywać manikiuru hybrydowego, ponieważ płytka jest wtedy jeszcze zbyt mocno natłuszczona. Odczekaj dzień lub dwa, a dopiero po tym czasie pomaluj paznokcie swoim ulubionym kolorem lakieru.

Co jest potrzebne do wykonania manicure japońskiego?

Cały sekret manicure japońskiego polega na intensywnym nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi substancjami. Sprawia to, że zyskuje ona blask rzadko spotykanej różowej perły. Jest to pragnienie każdej kobiety. Nasza płytka niejednokrotnie woła o pomoc. Jej siny kolor lub białe plamy ujawniają nasze problemy ze zdrowiem. Natomiast piękna, jednolita barwa zapewnia im nie tylko zdrowy wygląd, ale przede wszystkim sprawia, że są one mocniejsze. Zanim podejmiemy się wykonania zabiegu w domu powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw do manicure japońskiego. Znajdziemy w nim standardowo: pastę, polerkę, puder, dwustronny pilniczek do matowienia płytki, cienki drewniany pilniczek do skracania paznokcia, plastikową szpatułkę do odpychania skórek i nakładania past Odpowiednie pasty są przygotowywane na bazie krzemionki pochodzącej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, keratyny oraz witaminy A+E. Sam zabieg jest bardzo prosty i trwa około 30 – 40 minut. Można go wykonać w salonie lub samodzielnie w domu. Potrzebny jest do tego tylko właściwie skompletowany zestaw. Efekty manicure japońskiego są widoczne po 2-4 zabiegach, wykonanych w odstępach 2-3 tygodniowych. Wszystko zależy od tempa wzrostu paznokcia. Specjaliści zalecają między zabiegami powstrzymanie się od malowania płytki. To pomaga zregenerować się paznokciom. Kolejność czynności podczas zabiegu wygląda następująco: zdezynfekowanie rąk, zmycie lakieru do paznokci lub odżywki. nasmarowanie skórek wokół paznokci preparatem do ich usuwania lub moczenie paznokci w ciepłej wodzie, odsunięcie szpatułką zmiękczonych skórek wokół paznokci, wycięcie odsuniętych skórek, spiłowanie paznokci do odpowiedniej długości, zmatowienie płytki paznokcia przy pomocy pilniczka, naniesienie niewielkiej ilości pasty na polerkę, a następnie dokładnego wcierania jej w jednym kierunku, w płytkę paznokcia do czasu aż płytka paznokcia zacznie błyszczeć, w celu zabezpieczenia składników zawartych w paście i wniknięcia ich w płytkę paznokcia należy nanieść niewielką ilość pudru na polerkę i wcierania substancji.

Manicure japoński – właściwości

Właściwości manicure japońskiego pozwolą pomóc osobom mającym problem z kruchymi paznokciami i ich nierówną powierzchnią. Pomagają osobom, które próbowały innych metod, ale bezskutecznie. Produkt jest przeznaczony zarówno dla pań i panów, ponieważ w żaden sposób nie farbuje płytki paznokcia, tylko nadaje jej blask i wyjątkowo zdrowy wygląd. Płytka paznokciowa po zabiegu jest naturalnie gładka i lśniąca bez używania lakierów lub odżywek, zapobieganie łamliwości, kruchości i rozdwajaniu się płytki paznokciowej, zawarte w preparacie do manicure japońskiego witaminy A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza martwego wzmacniają płytkę paznokcia, pobudzenie krążenia krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy, a co najważniejsze zapobiega łuszczeniu. Jak każdy zabieg kosmetyczny manicure japoński przynosi efekty po kilkukrotnym jego wykonaniu. Stanowi on rodzaj balsamu dla naszych paznokci, przede wszystkim natłuszczając je zapobiega wysuszeniu i kruszeniu. Trzeba jednak wiedzieć, że bezpośrednio po wykonaniu manicure japońskiego nie wolno malować paznokci lakierem lub wykonywać manicure hybrydowego. Dzieje się tak, gdyż płytka jest wówczas jeszcze mocno natłuszczona. Dlatego trzeba poczekać od jednego do dwóch dni. Dopiero po tym okresie można pomalować paznokcie. Manicure japoński jest polecany wszystkim, którzy pragną

Manicure japoński – w domu, czy w salonie?

Manicure japoński oferuje wiele gabinetów kosmetycznych; zabieg trwa ok. 40 minut i kosztuje ok. 60 zł. Można też kupić zestaw do samodzielnego wykonywania zabiegu, np. w punktach zaopatrzenia dla kosmetyczek. Decydując się na zakup w internecie, upewnij się, że jest to produkt oryginalny. Użycie np. plastikowych polerek, zamiast naturalnych, zaprzecza idei zabiegu i może nie sprostać zadaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ