Jak wybrać klej do tipsów

Zadbane i wypielęgnowane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety większość z nas nie może się pochwalić długą płytką paznokciową przez co cierpi cały wygląd dłoni. Jest jednak sposób na wytrzymałe i estetyczne przedłużenie sobie paznokci, są to już znane wszystkim tipsy. Dobrze wykonane są elementem ozdabiającym kobiece dłonie.

Przedłużenie paznokci metodą z tipsami powinno być wykonane starannie. Nie ma mowy tutaj o krzywo założonym albo odstającym tipsie. Wszystko musi być równo i trwale przyklejone do płytki paznokcia. Żeby dobrze wykonać taki manicure potrzeba więc dobrego kleju. Taki klej powinien być dopasowany do tipsów oraz umiejętności osoby, która je wykonuje. Nigdy nie kupuj kleju dostępnego w każdym kiosku, ponieważ może on zniszczyć płytkę paznokcia oraz niezbyt dobrze utrzymać tipsa na miejscu. Kupuj zawsze w profesjonalnych sklepach.

Różna moc. Wśród klejów do tipsów można rozróżnić dwa rodzaje – słabszy i mocniejszy. Ten drugi składem jest podobny do tych dostępnych w kioskach, lecz dopasowany do potrzeb tipsów. Za to ten słabszy jest oparty składem na metakrylanie, więc jest odpowiednio silny by utrzymać tipsa na miejscu oraz co ważniejsze jest dużo bezpieczniejszy.

Szybkość w schnięciu. Na rynku można dostać klej szybkoschnący, który jest niezwykle przydatny w rękach profesjonalistki, jednak może być kłopotliwy dla mniej wprawionych osób. W tipsach najważniejsza jest precyzja i szybkość wykonania. Dobrze wykonany tips musi idealnie pokrywać się z naturalną płytką paznokcia. Na szybkość schnięcia kleju wpływa jego gęstość, im gęściejszy tym szybciej schnie. Najlepiej jest wybrać średnio gęsty, a tym samym średnio szybkoschnący.

Aplikacja. Ważne w klejeniu tipsów jest dobra aplikacja spoiwa. Kleju nie potrzeba zbyt wiele by dobrze przykleić tipsa. Wystarczy wybrać buteleczkę z precyzyjnym aplikatorem na przykład pędzelkiem i przy aplikacji starać się unikać powstawania pęcherzyków powietrza. Istnieją również buteleczki z wygodnym aplikatorem w kształcie pisaka.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ