Jak rozbić nowe buty

Niezależnie od modelu obuwia, które kupujemy zawsze istnieje ryzyko, że przy pierwszym wyjściu mogą nas obetrzeć lub pozostawić bolesne pęcherze. W tym artykule zamieszczę informację jak bezpiecznie rozbić nowe buty tak, aby były wygodne w użytkowaniu.

Czasem nie ma konieczności rozbijania butów, żeby uniknąć otarć wystarczy założyć cienką bawełnianą skarpetkę, która ograniczy kontakt obuwia ze stopą.

Bezpieczne metody na rozbicie butów. Jest kilka domowych sposobów, które skutecznie rozbiją obuwie. Jedną z nich jest wcieranie alkoholu za pomocą bawełnianej ściereczki. Polega to na tym, że taką ściereczką nacieramy bytu aż do momentu kiedy staną się one miękkie, wtedy można zacząć je rozciągać.

Dobrą i sprawdzoną metodą jest również namoczenie dużej ilości gazet w denaturacie i wypchanie nimi butów. Jednak lepiej nie stosować tej metody w butach, które mają farbowane wnętrze.

Wypróbuj też namoczyć buty w ciepłej wodzie, a potem założyć je na stopy na paręnaście minut. Ciepły i mokry materiał lepiej poddaje się rozciąganiu. Obuwie skórzane i zamszowe najlepiej jest potrzymać nad parującą wodą, tak aby stały się wilgotne, po czym należy je założyć na stopy ubrane w nasiąkniętą alkoholem skarpetkę. Wystarczy piętnaście minut by naturalna skóra dopasowała się do kształtu stopy.

Jeżeli obawiasz się, że domowe sposoby mogą zaszkodzić twojemu obuwiu to możesz kupić specjalne preparaty, które pomagają je rozciągnąć. Sprayem spryskaj obuwie, po czym włóż na stopę i pospaceruj się w nich po domu. Jednak przy stosowaniu należy zachować dużą czujność żeby preparat nie dostał się bezpośrednio na naszą skórę, ponieważ może się rozwinąć nieprzyjemne uczulenie.

Do rozbijania butów, których nie można moczyć najlepiej wykorzystać prawidło. Jest to drewniany przyrząd, który służy do rozbijania butów. Jest on na wyposażeniu każdego zakładu szewskiego oraz sklepu obuwniczego. Jeżeli koniecznie potrzebujesz go kupić to już za około 50 złotych można go nabyć na przykład w internecie.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ