kosmetyki naturalne
fot. pexels.com

Czy kiedykolwiek używałaś produktów w 100% naturalnych i nie byłaś zadowolona z ich działania? Może wręcz bardzo się rozczarowałaś – w końcu wydałaś niemało na produkt naturalny, a efekt jest żaden albo maksymalnie taki, jak po przeciętnym produkcie drogeryjnym? Dowiedz się czy kosmetyki naturalne są dobre dla każdego i kiedy się nie sprawdzają!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/zdrowy-styl-zycia-i-biotechnologie-to-nie-tylko-modny-trend-ale-koniecznosc-odpowiadamy-dlaczego-tak-jest/

Czy na pewno stosujesz kosmetyki naturalne?

Pamiętaj, że informacja na produkcie pod hasłem ,,produkt naturalny’’ wcale nie oznacza, że jest on naprawdę naturalny. Wiele firm kosmetycznych wykorzystuje popularność kosmetyków naturalnych i zwyczajnie oznacza je taką etykietą, ale w rzeczywistości produkt nie jest naturalny – nie posiada samych naturalnych składników. Bardzo często produkty, które są naturalne nie są dostępne w drogerii, a w aptece lub w specjalnych punktach. Zawsze więc, gdy potencjalnie zainteresuje Cię kosmetyk, który został oznaczony, jako naturalny sprawdź jego składniki i certyfikaty. Może się okazać, że na liście składników znajdziesz jedynie jeden lub kilka składników naturalnych i właśnie z tego powodu producent naciągnął informację pisząc, że kosmetyk taki jest. Jeśli stosujesz kosmetyk naturalny i uważasz, że nie działa upewnij się, że jest on naturalny naprawdę, a nie tylko z nazwy.

Kiedy kosmetyki naturalne nie działają?

No właśnie! Jak możesz wywnioskować z powyższego nagłówka – kosmetyki naturalne nie sprawdzają się zawsze u każdego. Jedną przyczynę już znasz. To ta opisana powyżej, czyli tak naprawdę możesz używać produktu, który jest naturalny z nazwy, a nie z faktycznego składu. 

Kwestii przemawiających za tym, że kosmetyk naturalny nie sprawdza się, a być może nawet pogarsza kondycję skóry jest więcej. Otóż kosmetyki naturalne to lepsze pod tym względem, że mają naturalne składniki, które wywierają pozytywny wpływ na skórę, jak i na środowisko. Nie jest jednak tak, że zawsze będą one dobre i to dla każdego. Kosmetyki naturalne również trzeba dobrze dobrać, składniki w nich zawarte powinny zawierać takie substancje, które są potrzebne naszej skórze. Dodatkowo należy pamiętać, że produkty naturalne też mogą uczulać jeśli zostały źle dobrane.

Pamiętaj więc, że kosmetyk naturalny jest lepszy od drogeryjnego ze składnikami chemicznymi, ale aby tak było musi to być prawdziwy naturalny kosmetyk i zawierać takie substancje, które odpowiadają na potrzeby Twojej skóry i jej problemów.

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/jak-dobrac-idealny-kolor-podkladu-podstawowe-zasady/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ