Czy warto skorzystać z depilacji laserowej

Usuwanie niechcianego i zbędnego owłosienia to codzienność i problem wielu osób. Niektórzy z nas mają tendencję do pojawiania się wrastających włosów, inni cierpią ze względu na podrażnioną skórę, a jeszcze inni borykają z włoskami, które za każdym razem odrastają mocniejsze. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Który ze sposobów na depilację pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych, a przede wszystkim długotrwałych wyników?

  1. Czym jest depilacja laserowa?
  2. Czy depilacja laserowa jest tylko dla kobiet?
  3. Dostępność salonów depilacji w Poznaniu

Czym jest depilacja laserowa?

Nie da się ukryć, że depilacja laserem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. U podstawy tego faktu leży sam sposób działania lasera: zamiast ścinać włosy tuż przy skórze lub wyrywać je z cebulkami, wiązka lasera osłabia je i przyczynia się do zanikania procesu ich wzrostu. Dzięki temu włosy nie tylko odrastają bardzo niechętnie i ekstremalnie wolno, ale również nie musimy martwić się o wrastające sztuki czy zaczerwienienie i podrażnienie po goleniu. Jest to zabieg idealny dla osób, które chcą raz na zawsze rozprawić się z nieestetycznymi lub problematycznymi włosami na różnych partiach ciała.

Czy depilacja laserowa jest tylko dla kobiet?

Chociaż zwykle to panie chętniej korzystają z tego typu zabiegów, depilacja laserem jest dostępna i polecana także panom. Jedyna różnica polega na najchętniej depilowanych częściach ciała: o ile w przypadku pań zwykle są to nogi, pachy czy okolice bikini, to panowie najchętniej pozbywają się owłosienia z brzucha, klatki piersiowej czy pleców. W obydwu przypadkach zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem że nasza skóra nie jest opalona ani uszkodzona w miejscu naświetlania. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także infekcje, nowotwory skóry oraz ciąża.

Dostępność salonów depilacji w Poznaniu

W wielkich miastach depilacja laserowa jest powszechnie dostępna i nie ma problemu ze znalezieniem dobrego salonu. Warto pamiętać, że mimo wszystko jest to zabieg kosmetyczny o sporym „polu rażenia”, w związku z czym warto wybierać miejsca sprawdzone, polecane przez innych: po prostu takie, w których czujemy się komfortowo i widzimy, że personelowi zależy na umożliwieniu nam osiągnięcia jak najlepszych efektów. Depilacja laserowa Poznań to również wiele możliwości i miejsca, którym można zaufać. Dlatego jeżeli do tej pory tylko zastanawialiśmy się nad podejściem do zabiegu, warto umówić się na wizytę i przekonać, jak wiele dobrego może dla nas zdziałać jedna, mocno skupiona wiązka światła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ