Jak pielęgnować śniadą cerę?

0
Jak pielęgnować śniadą cerę?

Cera śniada to marzenie niejednej kobiety. Piękny, zawsze jakby lekko opalony odcień skóry budzi zazdrość. Żeby jednak cera śniada robiła odpowiednie wrażenie, musi wyglądać naprawdę zdrowo i promiennie. Do tego potrzebna jest właściwa pielęgnacja.

O-Shot czyli osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej

0
O-Shot czyli osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej

Osocze bogatopłytkowe to naturalny biologiczny płyn, od dawna wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Otrzymuje się go przez odwirowanie krwi. Podczas tego procesu krwinki białe i czerwone opadają na dno probówki, a osocze bogate w, między innymi trombocyty, może zostać zebrane i wykorzystane podczas zabiegu. Trombocyty, czyli właśnie płytki krwi biorą aktywny udział w procesach odnowy i regeneracji tkankowej.

Stosunkowo nowym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są zabiegi ginekologii estetycznej w Katowicach, na przykład O-shot. Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija umożliwiając coraz to nowe zabiegi pacjentkom borykającym się z przeróżnymi problemami – w tym wypadku – intymnymi – związanymi ze współżyciem.

O-Shot – na problemy ginekologiczne

Zabieg O-shot ma bardzo wiele zastosowań, stąd jego popularność wśród pacjentek. Przede wszystkim uwrażliwia on okolice intymne. Dzięki poprawie ich ukrwienia i unerwienia, pacjentki odczuwają większą przyjemność ze współżycia z partnerem. Chętnie korzystają z niego kobiety w każdym wieku, szczególnie po porodach oraz w okresie okołomenopauzalnym. Niemniej jednak, nie jest to jedyne jego zastosowanie. O-shot powoduje zmniejszenie bólu odczuwanego przy stosunku, co jest częstym problemem kobiet z, między innymi, endometriozą.
Zabieg O-shot pomaga również poradzić sobie z krępującym problemem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Przebieg zabiegu O-Shot

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od pacjentki krwi oraz jej odwirowanie w celu otrzymania osocza bogatopłytkowego. Następnie, wykonuje się miejscowe powierzchniowe znieczulenie okolic intymnych, które w kolejnym etapie zabiegu są ostrzykiwane otrzymanym osoczem. Zabieg trwa niecałą godzinę i trzeba się liczyć z niewielkim dyskomfortem podczas jego wykonywania.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przede wszystkim, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu O-shot są ciąża oraz miesiączka. Zabiegu nie wykonuje się również w momencie stwierdzenia zakażenia dróg rodnych oraz kiedy pacjentka choruje na nowotwór.

Jaka torebka będzie najlepsza na lato 2018?

0
Jaka torebka będzie najlepsza na lato 2018?

Lato trwa w najlepsze i jeśli jeszcze nie masz własnej torebki na ten sezon, to musisz to jak najszybciej zmienić! Wieczorne ciepłe spacery, wypady na plażę, do galerii handlowej czy po prostu – nad jezioro ze znajomymi, wymagają różnych rodzajów torebek. Dziś przedstawimy najważniejsze propozycje tego sezonu!

Warto dbać o swój wygląd

0
Warto dbać o swój wygląd

Każda kobieta chce posiadać zadbaną skórę, paznokcie oraz włosy nie tylko ze względów estetycznych ale i zdrowotnych. Coraz częściej również mężczyźni dbają o siebie stosując kremy lub inne preparaty z apteki. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to oznaka zdrowia, a co za tym idzie atrakcyjności fizycznej. Można nawet stwierdzić, iż dobry look up – włosy skóra paznokcie są w modzie i jest to także wymuszone przez czasy, w których żyjemy – szczególnie dotyczy to osób występujących publicznie ale także przedstawicieli firm czy kierowników, którzy występując przed swoimi pracownikami chcą dobrze wyglądać.

To jak wyglądają włosy, skóra i paznokcie jest wypadkową tego jak się odżywiamy oraz tego jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli nie będziemy dostarczać właściwych składników odżywczych to nasze włosy czy skóra nie będą zdrowe – będą łamliwe, zaczną wypadać, a paznokcie kruszyć się. Aby pomóc w utrzymaniu ich dobrego stanu możemy kupić w aptece tabletki na skórę, kapsułki lub drażetki, które zawierają takie składniki jak na przykład biotynę, koenzym Q10, beta-karoten, kwas hialuronowy lub witaminy A oraz E oraz wiele więcej składników. Dzięki takim preparatom możemy polepszyć stan zdrowia swojej skóry, paznokci lub włosów. Jeśli chodzi o szczegółową pielęgnację włosów to szampon, który chcemy kupić powinien być dobrany do typu skóry na głowie, a odżywka powinna zostać dostosowana do rodzaju włosów. Istotna jest też temperatura wody jakiej używamy podczas mycia i płukania – powinno się używać ciepłej jednakże na końcu, podczas kończącego mycie płukania, należy użyć zimnej wody. Jeśli również twoje paznokcie wymagają pielęgnacji natłuszczaj je i nawilżaj.

Jeśli zastosujesz odpowiednie kosmetyki takie jak na przykład na stronie www.grinday.com twoje paznokcie i skóra w ogóle odzyskają siłę i blask. Pamiętajmy, iż wygląd ma znaczenie, nie tylko w kontaktach towarzyskich ale także (a może przede wszystkim) w pracy, gdzie liczy się nie tylko to co przedstawiamy ale również jak wyglądamy po to, aby pozyskać nowego klienta.

Najlepsza stylizacja paznokci do ślubu? Wybierz z Agnieszką Hyży i Indigo Nails

0
Najlepsza stylizacja paznokci do ślubu

Sezon ślubny trwa w najlepsze. Niektórzy sakramentalne „tak” mają już za sobą, inni na ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu jeszcze czekają.

Przepuklina brzuszna – przyczyny i objawy

0
Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna: etiologie

Organy w jamie brzusznej są ułożone w określonym porządku. Żeby stan tenże nie został zakłócony, organy są przytrzymywane przez mięśnie brzucha, mocne błony stworzone z tkanki łącznej, czyli rozcięgna mięśni, oraz więzadła. Jeśli ciśnienie w jamie brzusznej wzrośnie, np. w rezultacie wysiłku sportowego, a któraś z tychże warstw jest osłabiona, może przyjść do jej rozwarstwienia, a z czasem do pęknięcia. W konsekwencji jest się szczelina, do której mogą się przedostać wnętrzności jamy brzusznej (fragment jelita cienkiego, część jelita grubego, pęcherz moczowy, żołądek czy śledziona). Wtedy powstaje przepuklina brzuszna. Najczęstszymi etiologiami występowania przepukliny brzusznej są genetyczne schorzenia syntezy oraz degradacji włókien kolagenowych (stąd powszechnie pojawiają się u osób starych).
Pozostałymi elementami, które oddziałują na zmniejszenie wytrzymałości powłok brzusznych, są m.in.: złe zwyczaje żywieniowe oraz palenie papierosów.

Przepuklina brzuszna: sygnały

Przepuklina brzuszna może mieć szereg objawów a nie u każdego chorego jest tak samo. Są osoby, które nie odczuwają objawów w ogóle, inni są z względu silnego ucisku. Czasami mija parę miesięcy, zanim pojawią się pierwsze sygnały przepukliny – należeć do nich potrafią:

•delikatny dyskomfort w obszarze jamy brzusznej,
•uciski brzucha,
•pojawienie się miękkiego uwypuklenia,
•mdłości,
•mdłości.
Przepuklina pooperacyjna daje podobne sygnały.

jakie są powody występowania przepukliny brzusznej

Jak uczy się przepuklinę brzuszną?

Jeśli zauważyła u siebie sygnały przepukliny, skieruj się do lekarza. Pierwszym krokiem będzie wywiad medyczny i badanie fizykalne. W końcu potwierdzenia diagnozy prawdopodobnie zostaniesz skierowana na USG, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny.

Przepuklina brzuszna: leczenie

Leczenie bezoperacyjne przepukliny brzusznej nie jest możliwe. W tym przypadku konieczna jest operacja chirurgiczna.
Obecnie składa się dwie metody leczenia operacyjnego.
1. Leczenie tradycyjne można zrobić bez zastosowania czy z wykorzystaniem artykułów sztucznych.
Pierwszą formę wykorzystuje się w wypadku małych przepuklin (wrota do 5 cm). Podczas operacji chirurg usuwa przepuklinę oraz zszywa brzegi ubytku.
Natomiast częściej w miejsce ubytku wszywa się syntetyczną siatkę, co gwarantuje pewne zamknięcie ubytku. Tę formę wykorzystuje przede wszystkim w leczeniu przepuklin wielkich, np. ustawionych w nadbrzuszu.
2. Leczenie laparoskopowe (laparoskopia)
Za pomocą kaniuli (cienkiej igły) do jamy brzusznej uczy się laparoskop, który umożliwia zobaczyć przepuklinę. Następnie przez niewielkie cięcia zajmuje się narzędzia operacyjne, które pozwolą na zdjęcie przepukliny oraz wprowadzenie sieci w miejsce istniejącego ubytku powłok jamy brzusznej.
Pacjentom, u których leczenie chirurgiczne nie jest możliwie (np. ze powodu na niewydajności krążenia lub innych chorób, a także podeszłego wieku), składa się specjalne pasy przepuklinowe. Nie tworzą one zawsze przed postępem już istniejącej przepukliny. Pasy przepuklinowe powinny być wymieniane co 3-6 miesięcy.

Klinika stomatologiczna

0
Klinika stomatologiczna

Zdrowe, białe zęby i olśniewający uśmiech są ozdobą każdego człowieka. Jest kilka bardzo prostych zasad, które pozwolą zachować ich zdrowie na długie lata.

Przede wszystkim należy dbać o właściwą higienę jamy ustnej: 2-3 razy dzienne szczotkowanie zębów i dodatkowo czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, korzystanie z irygatorów, płukanek do ust oraz szczotkowanie języka przy pomocy specjalnej skrobaczki. Poza tym należy pamiętać o regularnych kontrolach uzębienia, przynajmniej raz w roku, a nie dopiero wtedy, gdy dopadnie ból zęba. W tym może pomóc klinika stomatologiczna w Poznaniu, która zagwarantuje fachową opiekę dla całej rodziny: zawczasu zostaną wykryte ubytki próchnicze, stany zapalne błony śluzowej, wady zgryzu czy inne problemy z uzębieniem. W przypadku braków zębowych można liczyć na indywidualną poradę na temat możliwości ich uzupełnienia. W przyjaznej atmosferze dzieci mogą przeżyć ich pierwsze spotkanie ze stomatologiem, tak, by powoli przyzwyczaić się do regularnych wizyt w gabinecie, jeszcze zanim zajdzie konieczność przeprowadzenia leczenia. Kolejnym ważnym punktem jest odpowiednia, przyjazna zębom dieta: minimalna ilość cukrów prostych, niezdrowych napojów gazowanych czy słonych i kwaśnych przekąsek. Należy pamiętać, by po kwaśnych czy słodkich potrawach zjeść coś z wysoką zawartością białka, które zneutralizuje niskie pH, jakie powstaje w ustach po każdym posiłku.

Dodatkowo należy zadbać o wystarczającą ilość śliny w ustach. Jest ona odpowiedzialna za procesy naprawcze i samodzielne czyszczenie zębów oraz ma działanie bakteriobójcze. W tym celu dobrze jest żuć gumę bezcukrową oraz powstrzymać się od palenia papierosów. Korzystne jest też zadbanie o jakość szkliwa: mało kwaśnych posiłków, używanie szczoteczek do zębów o średnim stopniu twardości oraz nieużywanie wybielających past do zębów, które mają zbyt agresywne właściwości ścierające szkliwo.

Zastosowanie tych kilku prostych zasad każdego dnia zapewni zdrowy uśmiech na długie lata i uchroni przed nieprzyjemnymi przeżyciami na fotelu stomatologicznym.

Biustonosz push up – przyjaciel każdej kobiety

0

Biustonosz z push upem to jeden z ulubionych fasonów staników na całym świecie. Popularny push up potrafi zdziałać cuda − zbiera, podnosi i uwydatnia biust. Sprawia, że wydaje się pełniejszy oraz bardziej okrągły i ponętny. Jest odpowiedni zarówno dla posiadaczek małych, średnich, jak i większych biustów.

Aż trudno uwierzyć, że popularny stanik z push upem skończył niedawno 70 lat! Co ciekawe, kilka lat temu w Muzeum Nauki w Londynie odnalazł się jego prapradziadek, uważany za pierwszy biustonosz push up. Eksponat liczy sobie aż 200 lat. Możemy się dzięki temu dowiedzieć, że już na początku XIX wieku projektanci bielizny zauważyli zapotrzebowanie na biustonosze, który podnosiłyby i uwydatniały piersi. Niemniej jednak stanik push up zawojował świat dopiero w latach 50. XX wieku i cieszy się niesłabnącą popularnością do dziś.

Stanik push up – czy to już magia?

Biustonosz push-up to model stanika, którego konstrukcja posiada charakterystyczne poduszeczki. W zależności od modelu mogą być wyjmowane lub wszyte na stałe. Staniki z push upem są wzmocnione fiszbinami, dzięki czemu biust utrzymywany jest na miejscu. Mają także inne cudowne właściwości. W setkach kolorów i wariantów znajdziecie je w salonie Ewa Bien Lingerie pod adresem https://ewabien.com/pl/biustonosze/push-up.html. Po pierwsze biust jest uniesiony i usztywniony, po drugie wydaje się bardziej krągły i jędrniejszy, a po trzecie − zauważalnie większy. To właśnie efekt powiększenia przekonał do stanika push up wiele kobiet marzących o pełniejszych piersiach. Efekt potrafi być naprawdę spektakularny w zależności od typu i rozmiaru wkładki.

Push up niejedno ma imię

Potocznie uważa się, że push up to biustonosz dobry tylko dla małych biustów. Warto jednak wiedzieć, że istnieją push-up, który podnoszą piersi, ale nie powiększają optycznie rozmiaru biustu. To świetna opcja dla biuściastych Pań, które chcą tylko skorygować kształt biustu, ale zanadto go nie uwydatniać. Nazwa biustonosz push up obecnie odnosi się do wielu typów staników i warto je rozróżnić.

Biustonosz push up semi soft – łączy w sobie najlepsze cechy biustonoszy miękkich oraz usztywnianych. Posiada sztywny dół utrzymujący piersi i odciążający ramiona oraz miękką, często półprzezroczystą lub koronkową górę.

Biustonosz push up plunge – to biustonosz przeznaczony do założenia pod sukienki i bluzki z głęboko wyciętym dekoltem, np. sukienki wieczorowe.

Biustonosz push up balconette – popularny stanik bardotka z charakterystycznym krojem miseczek uwydatniającym i podnoszącym piersi. Linia miseczek układa się poziomo przez co biustonosz push up balconette sprawdza się pod bluzki z głębokimi, kwadratowymi dekoltami.

Biustonosz push up z baskinką – jeden z najmodniejszych modeli ostatniego sezonu, czyli usztywniany biustonosz unoszący biust wykończony na dole zwiewną, koronkową baskinką jako elementem ozdobnym.

biustonosz-push-up-bezowy-coco-ewabien

Biustonosz z push upem także na co dzień

Wielu kobietom biustonosz push up kojarzy się z seksowną bielizną na specjalne okazje, ale niekoniecznie z bielizną odpowiednią podczas wykonywania codziennych czynności. Tu mamy świetną wiadomość. Już od dawna ten fason stanika oferowany jest w dziesiątkach modeli i krojów pasujących na różne okazje, także na co dzień.
Wybierając stanik z push upem przeznaczony do noszenia na co dzień warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać kształt miseczek i zwracać uwagę na budowę fiszbin podtrzymujących biust. Lepszy na co dzień będzie także bardziej zabudowany krój z szerszymi ramiączkami i zapięciem co najmniej na 3 haftki.
Obejrzyj kolekcję biustonoszy z push upem w sklepie Ewa Bien Lingerie
https://ewabien.com/

Dieta białkowa – jak ułożyć jadłospis?

0
Dieta Dukana

Dieta białkowa to specyficznie ułożony jadłospis. Dominującym jej składnikiem odżywczym jest białko. Pomysłodawcą takiego menu był francuski lekarz specjalizujący się w żywieniu człowieka, Pierre Dukan. Od jego nazwiska dieta białkowa nazywana  jest także jako dieta Dukana.

Możliwości diety białkowej

Posiłki, które zawierają białka tak naprawdę można jeść bez ograniczeń ilościowych. Na tej diecie nie ma więc czegoś takiego jak głodówka, jeśli jesteśmy głodni wystarczy sięgnąć po kawałek chudego mięsa lub porcję niskotłuszczowego nabiału. Stosowanie tej  diety nie narzuca rytmu posiłków.

Na diecie baiłkowej chudniemy, jedząc i nie odczuwając głodu. Jest ona skuteczna pod warunkiem, że wybieramy produkty wysokobiałkowe, jednak o niskiej zawartości tłuszczu. Skutkiem diety Dukana jest nie tylko utrata kilogramów, ale i niedobór witamin, błonnika, co może zaburzać pracę jelit.

Zasady diety białkowej

Główne zasady diety białkowej

*każdy posiłek powinnismy uzupełnić wypiciem dwóch pełnych szklanek wody mineralnej lub źródlanej,

*w ciągu pierwszych kilku tygodni diety należy unikać wysiłków fizycznych

*należy jeść zawsze, gdy czujemy głód.

*podczas pierwszych dwóch etapów diety zakazane jest stosowanie tłuszczów,

*pozwala się zażywanie witaminowych suplementów diety.

dieta białkowa rozwiązanidm na masę mięśniową

4 fazy diety białkowej

Dieta została podzielona na 4 fazy, zgodnie z produktami dopuszczonymi do spożycia oraz faktycznym działaniem.

*Pierwszy etap trwa od 2 do 7 dni. Jest to faza uderzeniowa, w tym czasie dopuszcza się podawanie jedynie produktów wysokobiałkowych.

*Faza druga diety białkowej to okres uzupełnienia diety o warzywa, etap naprzemienny, nie powinien być dłuższy niż 10 dni. Przez pierwszą jego połowę można jeść posiłki białkowe naprzemiennie z warzywami, w drugiej części dopuszcza się już wyłącznie produkty na bazie protein.

*Przy trzecim etapie możemy uprawiać aktywność fizyczną. Zadaniem tej fazy jest utrzymanie uzyskanych efektów oraz zabezpieczenie przed efektem jojo. Do menu dodaje się owoce i ser, czas jej trwania zależy od spadku wagi , 1 kilogram/ na 10 dni.

*Faza czwarta to czas stabilizacji efektów. Możemy jeść wszystko , oprócz słodyczy i słodkich napojów. Nadal obowiązuje nas jeden dzień w tygodniu, kiedy możemy odżywiać się wyłącznie tak, jak podczas pierwszego etapu diety 2.

Dominujące potrawy diety Dukana

  • I faza – jajecznica, serek wiejski, piersi kurczaka w ziołach, sałatka z tuńczyka, jogurt naturalny, otręby owsiane,
  • II faza – serek ziarnisty z rzodkiewkami i pomidorem, dorsz z surówką z marchewki, serek odtłuszczony ze szczyptą słodzika, jajka na twardo,
  • III faza – jogurt naturalny z truskawkami lub bananem, sałatki owocowe, pierś kurczaka z kalafiorem, otręby owsiane z mlekiem,
  • IV faza – wystarczy trzymać się ogólnych zasad zdrowego żywienia.

 

Świerzb – jak leczyć uciążliwe świerzbienie skóry

0
świerzb

Wbrew powszechnej opinii świerzb, będący zakaźną dolegliwością skóry, nie jest tylko efektem brudu. Możesz się nim zarazić chociażby wówczas, jeśli mieszkasz w normalnych realiach oraz pamiętasz o higienę osobistą. Tę dolegliwość skóry wywołują pasożyty świerzbowca ludzkiego. Jakie są sygnały świerzbu i jak się go leczy? Świerzb powoduje pasożyt – świerzbowiec ludzki. Jest on dużo mały, i to dostrzeżenie go gołym okiem jest niemożliwe. Widoczne oraz odczuwalne są jednak efekty działania świerzbowców – nieznośne świerzbienie skóry. W naskórku skóry, tam gdzie się zagnieżdżą, tworzą system kanalików oraz jamek. W nich samice składają jaja. Z tychże jaj wylęgają się larwy, które także drążą w naskórku kanaliki oraz jamki. Pasożyty lubią zwłaszcza miejsca upalne oraz ukryte. Niejednokrotnie świerzbowce bytują pomiędzy palcami u rąk, w pachwinach, w strefach organów rodnych, pępka, pod piersiami, na linii pasa.

Co więc jest świerzbowiec?

Świerzbowiec ludzki (Sarcoptes hominis) to roztocze, które powoduje świerzb – zakaźną dolegliwość skóry. Jak wygląda świerzb? Należy do pajęczaków, jest to 8 odnóży, które pomagają mu duże cieszenie się po skórze. Pomimo małych rozmiarów (samiec ma od 0,15 do 0,2 mm długości, a samica od 0,3 do 0,4 mm) w ciągu minuty może pokonać odległość aż 2,5 centymetra. Świerzbowiec rozmnaża się dosyć łatwo, przy czym po akcie kopulacji samiec ginie. Samica jednak drąży w ludzkim naskórku tzw. nory świerzbowcowe (ślepe kilkumilimetrowe tunele) oraz systematycznie składa w nich maksymalnie 3 jaja. W ciągu 3 tygodni z jaja wychodzi larwa, a z niej rozwija się dorosły osobnik gotowy do dalszego rozmnażania. Poza ludzką skórą roztocze może być nie więcej aniżeli 3 dni. Gdy podejrzewasz u siebie świerzb, sygnały winnym stanowić dla Ciebie wielkie znaczenie, ponieważ roztocze jest tak niewielkie, iż właściwie ciężko dostrzec je gołym okiem.

jak rozpoznać świerzb - jakie daje objawy

Jak leczyć świerzb?

Bo sygnały świerzbu przypominają różne dolegliwości skóry – świerzb jest powszechnie mylnie diagnozowany. Sprzyja temu również późne pojawienie się symptomów, co sprawia, iż mnóstwo kobiet nie łączy czasu zarażenia z dolegliwością. Z kolei na skutek drapania powstają rany, które ulegają zakażeniu bakteriami takimi jak gronkowce oraz paciorkowce, co również może zaciemniać leżącą u podstaw dolegliwości etiologię. Jednak, aby nie dopuścić do jej odnoszenia się, leczenie należy zacząć jak najszybciej czyli tuż po pojawienia się pierwszych oznak. Nasilony świąd skóry, szczególnie gdy dokucza on oraz innym domownikom winien zawsze nasuwać podejrzenie nastąpienia świerzbu. W przypadku nastąpienia podejrzanych symptomów należy zgłosić się doi specjalisty dermatologa, który zleci odpowiednie leczenie. Polega ono niejednokrotnie na smarowaniu całego ciała środkami z permetryną, maścią siarkową czy środkami zawierającymi lindan. Potrafią one występować w postaci żelu, maści, nalewek. By ograniczyć świąd wykorzystuje się środki przeciwhistaminowe oraz kalaminę. Nakładanie środków najlepiej zacząć od szyi, potem wiążąc się w dół, posmarować inne części ciała, szczególnie te, na których są zmiany chorobowe. Środek winien zostać na skórze przynajmniej osiem godzin, i to najlepiej nakładać go na noc.