Dobieramy biżuterię do jesiennych outfitów

0
Dobieramy biżuterię do jesiennych outfitów

Projektanci już dawno pokazali, co według nich będzie modne jesienią tego roku. W sklepach roi się od nieco grubszych niż w sezonie letnim sukienek, pojawiają się też delikatne płaszczyki, botki płaskie lub z obcasem czy też spodnie, które sprawdzą się właśnie wtedy, kiedy temperatura zacznie mocnej spadać.

Fazy nawrotu choroby alkoholowej

0
Fazy nawrotu choroby alkoholowej

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną, co oznacza, że nałogowcy już do końca życia muszą uważać na swoje skłonności i pamiętać o możliwości wystąpienia nawrotu. Należy jednak podkreślić, iż nawrót nie musi oznaczać powrotu do picia – może być jedynie potknięciem na drodze do całkowitej trzeźwości. Mimo to najlepiej się go wystrzegać, gdyż może być bardzo ryzykowny. Po czym możemy poznać zwiększone niebezpieczeństwo nawrotu alkoholowego i w jaki sposób on przebiega?

Czym jest nawrót choroby alkoholowej?

Większość osób zakłada, że nawrót alkoholizmu polega na powrocie do picia i mają część racji. W rzeczywistości jednak zjawisko to jest znacznie bardziej złożone. W skrócie można określić je jako powrót do starych wzorców funkcjonowania, np. związanych z myśleniem, zachowaniem, odczuwaniem lub przeżywaniem, który może zakończyć się tzw. zapiciem. Nawrót nie jest czymś, co wydarza się nagle i nieoczekiwanie – jest procesem, który można przerwać, o ile w porę zauważymy niepokojące symptomy.

Fazy nawrotu alkoholizmu

Nawrót choroby alkoholowej przebiega w kilku fazach.

Pierwszą z nich są zmiany wewnętrzne – alkoholik wygląda zupełnie normalnie, jednak jego sposób myślenia i emocje zaczynają przypominać te z czasów picia. Jest zestresowany, rozdrażniony, odczuwa lęk i niepokój. Może przestać przykładać się do terapii, opuszczać mityngi AA, zaniedbywać zalecenia takie jak zdrowy styl życia.

Druga faza charakteryzuje się zaprzeczaniem – chory nie mówi otoczeniu o swoich problemach, przez co nie daje sobie szansy na otrzymanie pomocy. Jest skryty i stosuje strategie ucieczkowe, np. angażuje się w sprawy innych, izoluje się, intensywnie pracuje oraz postępuje impulsywnie. Przestaje kontrolować swój plan dnia, nie wysypia się i nie dojada. Mogą wystąpić stany depresyjne oraz brak motywacji.

Trzecia faza to czas demobilizacji i poczucia klęski. Chory ma wrażenie, że nic mu nie wychodzi, a wszystkie jego starania są pozbawione sensu. Nie radzi sobie z własnymi emocjami, odczuwa ogromny stres oraz bardzo intensywnie reaguje na przykre sytuacje. Czuje, że nigdy nie uda mu się w pełni pokonać nałogu lub przeciwnie – myśli życzeniowo. Zaczyna zaniedbywać do tej pory lubiane aktywności, takie jak sport, hobby czy spotkania towarzyskie. Jego problemy zaczynają być widoczne z zewnątrz. Depresja się pogłębia, a alkoholik często ma problem z dotychczas łatwymi czynnościami.

Czwarta faza to utrata kontroli nad swoim zachowaniem. Chory przestaje angażować się w leczenie, przestaje mu zależeć na trzeźwości i zaczyna myśleć o piciu kontrolowanym. Czuje się całkowicie wyobcowany, ma nieuzasadnione pretensje do bliskich, czuje ogromną frustrację. Może odnowić kontakty z osobami, z którymi pił alkohol, pojawiać się w miejscach, w których imprezował lub miewać sny o piciu. Jest zmęczony dotychczasowym trybem życia, zaniedbuje siebie i swoje obowiązki. To właśnie w tym momencie może dojść do złamania abstynencji.

Jak zapobiegać nawrotom?

Ruch AA stosuje tzw. program HALT (Hungry – głodny, Angry – rozzłoszczony, Lonely – samotny, TIRED – zmęczony), który ma zapobiegać nawrotom za pomocą prowadzenia zdrowego i zbilansowanego trybu życia oraz niedopuszczania do złego samopoczucia. Jedną z metod stosowanych w terapii alkoholizmu jest również spisywanie listy sygnałów ostrzegawczych, takich jak nieregularny sen i odżywianie, izolowanie się, zmęczenie czy stany depresyjne. Warto krótko opisać charakterystyczne dla siebie objawy i uzupełnić je sposobami radzenia sobie z nimi. Najlepiej nosić taką listę przy sobie, a także przekazać ją bliskim, by umieli nam pomóc w razie potrzeby.

Przeczytaj też: Leczenie alkoholizmu – metody

Czy nawrót niweczy wszystkie efekty terapii?

Nawrót choroby z pewnością stanowi niepożądane zjawisko, którego należy się wystrzegać, jednak nie należy utożsamiać go z trwałym powrotem do picia. Należy pamiętać, że alkoholikiem jest się do końca życia, co oznacza, że chory już nigdy nie będzie mógł wrócić do kontrolowanego spożywania alkoholu. Potknięcie na tej trudnej drodze nie powinno nas jednak załamywać, a mobilizować do dalszej, wytężonej pracy nad sobą. Nigdy nie jest za późno na zmiany, zaś jeśli czujemy, że sami nie dajemy sobie rady – zawsze możemy skontaktować się z ośrodkiem leczenia uzależnień, a zatrudnieni tam specjaliści chętnie udzielą nam niezbędnego wsparcia.

https://uzaleznienia-terapia.pl/

Jak ubrać się stylowo do pracy?

0
Jak ubrać się stylowo do pracy?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak ubrać się stylowo do pracy. Wizerunek jest naprawdę bardzo ważny, ponieważ w ten sposób każda kobieta może pokazać swoją osobowość. Do pracy warto ubrać się w eleganckie ubrania, które przedstawią nas w jak najlepszym świetle. 

Elegancka damska odzież do pracy powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku bawełna, która jest materiałem bardzo przewiewnym oraz przyjemnym w dotyku. Warto zainwestować właśnie w tego typu ubrania, ponieważ będzie można w nich chodzić przez wiele sezonów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Jak więc stworzyć idealną stylizację do pracy? Otóż, na początku warto wybrać bazę. Może być to na przykład biały podkoszulek lub czarna bluzka. Na wierzch można ubrać elegancką marynarkę, która będzie prezentować się naprawdę bardzo ładnie oraz estetycznie. Spodnie mogą być zarówno dżinsowe, jak i materiałowe. Ostatnio hitem stały się cygaretki, które doskonale pasują do eleganckiej marynarki. Z całą pewnością warto zainwestować w chociaż jedną parę spodni, które będą wykonane w porządny sposób. 

Sklep internetowy z odzieżą damską – modon.pl oferuje wszystkim kobietom ciekawe ubrania, które można założyć nie tylko do pracy, ale również na co dzień lub na ważne uroczystości rodzinne. W sklepie odzież dostępna jest w niskich oraz atrakcyjnych cenach. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Do pracy ubrania powinny być wyjątkowe oraz solidne. W sklepie internetowym można znaleźć przepiękne spódnice, a nawet sukienki, które przypadną do gustu każdej kobiecie, która chce się poczuć elegancko oraz seksownie. 
Warto również postawić na ciekawe dodatki. Na przykład w ostatnim czasie bardzo modne są torebki, w których każda kobieta może przechowywać swoje rzeczy. Oprócz tego opaska na włosy oraz modne bransoletki powinny znaleźć się w garderobie kobiety, która chce być modna.

Jak ubrać się stylowo do pracy, aby czuć się komfortowo i wygodnie?

Warto zainwestować także w dobrej jakości buty, które będą prezentować się pięknie na stopie. W sklepie internetowym można znaleźć bardzo ładne bluzki, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. W asortymencie sklepu można znaleźć ubrania dla kobiet młodych, a także kobiet dojrzałych. Na pewno każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Wszystkie ubrania są dostępne w różnych kolorach oraz wzorach, więc wybór jest ogromny.

Czy znany catering to dobry catering?

0
Czy znany catering to dobry catering?

Wybierając catering dietetyczny, bardzo często sugerujemy się renomą i popularnością danego cateringu. W wielu przypadkach jest to właściwy kierunek, gdyż zazwyczaj firmy takie nie są anonimowe i mamy do nich zdecydowanie większe zaufanie niż do anonimowych marek. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie przed wyborem konkretnej firmy czy znany catering to zawsze dobry catering. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz podpowiadamy, jakie elementy renomowanej firmy cateringowej będą wpływać na jakość samego cateringu.

Czy znany catering dietetyczny jest lepszy?

Wiele osób kupując różne produkty oraz korzystając z cateringów dietetycznych, podejmuje decyzje na podstawie renomy i popularności danej firmy. Na rynku diety pudełkowej w każdym mieście czy lokalizacji istnieją cateringi o większej popularności oraz takie, które są znane i często polecane. Czy są one zatem lepsze? Przeważnie tak. Renoma danej marki ma w dużym stopniu wpływ i jest ściśle powiązana z jakością produktów. Znane firmy z pewnością muszą pracować nieco inaczej i oferować lepszej jakości usługi, aby stały się rozpoznawalne. W takich cateringach dietetycznych, przykłada się dużą wagę i dbałość do tworzenia posiłków, gdyż marki takie chcą utrzymać swoją renomę.

Catering rozpoznawalny i znany nie będzie lepszy jednak tylko dlatego, że intensywnie reklamuje się w mediach lub korzysta z pomocy znanych osób polecających daną firmę. Aby catering dietetyczny był dobry, jego renoma oraz popularność muszą wynikać z wielu niezależnych ocen klientów, a sama firma musi być obecna na rynku przez dłuższy czas.

Popularność cateringu a jakość posiłków

Elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru cateringu dietetycznego na podstawie jego rozpoznawalności, jest jakość jedzenia. Firmy cateringowe mogą być znane nie tylko z dobrej jakości posiłków, ale i bogatej oferty, usług odlotowych, dobrej obsługi klienta itp. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na wysokiej jakości posiłkach, warto pod tym kątem prześwietlić wiele firm cateringowych. Niektóre mniejsze mniej znane lub część z popularnych cateringów w może oferować dania lepszej jakości niż te najbardziej rozpoznawalne. W takiej sytuacji kosztem np. mniejszego wyboru diet czy wyższej ceny będziemy mogli skorzystać z lepszych jakościowo dań.

zdrowe jedzenie

Czy warto wybierać znany catering tylko z tego powodu?

Podsumowując cały temat stosunku jakości do renomy marki oraz korzyści, jakie płyną z wybierania bardziej renomowanych cateringów, warto jest w większości przypadków, wybrać takie firmy, ale należy wybierać je z głową i po przeanalizowaniu całej sytuacji. Przeważnie droższe czy bardziej znane cateringi oferują lepszej jakości posiłki, są bardziej renomowanymi firmami czy mają większy zakres usług. Aby zdobyć uznanie i renomę, firmy takie oferują więcej, niż konkurencyjne marki, a dobre opinie nie biorą się znikąd. Renoma może być również wyznacznikiem dobrych cateringów, ale powinniśmy samodzielnie sprawdzić, czy dana firma rzeczywiście jest dobra i nie wykupować cateringu jedynie dlatego, że jest on znany i popularny.

Jeżeli nie wiesz jak wybrać idealny catering dietetyczny pomoże Ci w tym porównywarka cateringów dietetycznych https://dietly.pl. Oprócz wyboru konkretnego cateringu w dowolnym mieście w Polsce np. catering dietetyczny w Poznaniu, możemy z łatwością wybrać odpowiednią dietę jak paleo, odchudzającą, dietę na masę czy redukcję, możemy wybrać interesująca Nas ilość posiłku w ciągu dnia, ale także pomoc dietetyka. Niektóre cateringi oferują catering testowy, który pomoże Nam dobrać najlepszy catering dla siebie. Mnogość różnych opcji wyboru sprawia, że jesteśmy w stanie naprawdę precyzyjnie dograć taką dietę pudełkową, która idealnie wkomponuje się w nasze gusta.

Czy istnieje woda kolońska dla kobiet?

0
Czy istnieje woda kolońska dla kobiet?

Coty exclamation to wyjątkowa woda kolońska dla kobiet. Ma pojemność 50 ml. Zobaczysz, że stanie się niezbędną częścią Twojego stylu życia. Jeśli lubisz kwiatowy zapach i orzeźwiającą lekkość, koniecznie zwróć na nią uwagę.

Trwały makijaż na specjalną okazję – krok po kroku

0
Trwały makijaż na specjalną okazję – krok po kroku

Impreza to nie tylko okazja do tego, by zrobić się na bóstwo i zaszaleć. To także niemałe wyzwanie dla naszego makijażu, który musi przetrwać całą noc, najlepiej bez poprawek. Szkoda czasu na martwienie się, czy tusz się nie rozmazał i czy szminka utrzymuje się na ustach. Pewne jest to, że make-up zawsze stanowi integralny element całej stylizacji i nie można potraktować go po macoszemu. Szczególnie gdy jest to makijaż na wesele bądź inną ważną uroczystość. Warto wiedzieć, co zrobić, żeby zachować jego trwałość na jak najdłużej. Jest to niezbędne, nawet jeśli w grę wchodzi delikatny makijaż na wesele.

SzkoleniaPaznokcie.pl – 10 grzechów głównych

0
SzkoleniaPaznokcie.pl - 10 grzechów głównych

W Polsce ale pewnie też i na całym świecie zawód stylistki paznokci jest niedoceniony. Wiele osób myśli, że stylizacja paznokci to relatywnie prosty zabieg, który wymaga tylko minimalnej wprawy i trochę większej estetyki. Konkurencja olbrzymia, cena za usługę systematycznie zaniżana co w konsekwencji musi się przełożyć na jakość usługi. W chwili obecnej nie ma jasnych i prawnie określonych norm, które mogłyby w jakikolwiek sposób normatyzować zawód stylistki paznokci. Dlatego też z jednej strony każda z nas może zostać stylistką paznokci i tak się reklamować. Z drugiej jednak strony nie każda z nas do takiej pracy się nadaje i ma odpowiednie kwalifikacje.

Sesderma – C-Vit Rozświetlające mleczko do ciała

0
Sesderma - C-Vit Rozświetlające mleczko do ciała

Skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia nie tylko zimą, gdy ma do czynienia z niskimi temperaturami. Odpowiednia pielęgnacja odgrywa bardzo istotną rolę także latem. Jaki produkt wybrać, aby zatroszczyć się o skórę i zapewnić jej komfort?

Wiosenne stylizacje z jeansową spódniczką w roli głównej

0
Wiosenne stylizacje z jeansową spódniczką w roli głównej

Jeansowa spódniczka zniknęła na pewien czas ze świata mody, ale na szczęście wraca do nas z potrójną siłą! Noszą ją wszystkie gwiazdy show-biznesu, a między innymi Rihanna, Selena Gomez i Kendall Jenner. Oznacza to, że powinnaś ją mieć również i Ty! Pozostaje tylko pytanie – jak ją nosić, by nie popaść w monotonię? Mamy na to odpowiedź! Zainspiruj się z Reporter Young i ciesz się z uroków wiosny oraz lata!

Laser diodowy na naczynka

0
Laser diodowy na naczynka

Nieestetyczne, rozszerzone lub popękane naczynka to problem wielu kobiet, a także mężczyzn. Naczynia krwionośne są uwidocznione pod naskórkiem jako czerwone lub szare żyłki. Pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, nóg, a także innych częściach ciała. Najliczniej występują na policzkach, skrzydełkach nosa, w okolicy łydki, okolicy podkolanowej czy na udach.

Stanowią przede wszystkim defekt estetyczny, jednak nieleczone mogą stać się przyczyną poważniejszych problemów zdrowotnych. Na szczęście współcześnie istnieją niezawodne, bezinwazyjne metody, dzięki którym raz na zawsze można pozbyć się tzw. pajączków. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i zamknięcie popękanych naczynek za pomocą najnowocześniejszych technologii z użyciem lasera.

Usuń naczynka szybko i bezboleśnie laserem diodowym

Do poradzenia sobie z tego typu problemem idealny będzie laser diodowy na naczynka, który walczy z pajączkami skutecznie i bezboleśnie. Użycie lasera jest efektywne i szybko przynosi oczekiwane rezultaty. Laser może być wykorzystany w walce z drobnymi, pojedynczymi naczynkami, jak i grubymi, łączącymi się ze sobą. Wiązka pozwala dotrzeć do naczynek znajdujących się na różnych głębokościach.

Jak działa Laser VLight?

Do zwalczania problemu popękanych naczynek polecany jest niezawodny Laser VLight. Jest to laser półprzewodnikowy zwany też diodowym opracowany w ciągu ostatnich lat. Jest wykorzystywany w medycynie estetycznej jako skuteczna metoda walki z nieestetycznymi pajączkami. Zastosowana w laserze polskiej marki Medika wiązka światła o długości 810 nm jest skuteczna i co równie ważne, w pełni bezpieczna.

Przy wykorzystaniu takiej częstotliwości lasera, hemoglobina z łatwością pochłania światło, które następnie podgrzewa naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą i powoduje ich zamknięcie. Zmiany skórne znikają, a skóra odzyskuje swój dawny, piękny wygląd. Bardzo istotną kwestią jest fakt, iż podczas tego zabiegu skóra nie zostaje w żaden sposób uszkodzona, bowiem woda znajdująca się w komórkach charakteryzuje się bardzo niskim poziomem absorpcji światła lasera, dzięki czemu nie oddziałuje on na komórki skóry. Zabiegi są ponadto bezbolesne, istnieje jedynie możliwość odczuwania niewielkiego krótkotrwałego ukłucia lub pieczenia.

Szybkie efekty laserem diodowym

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu w przypadku pojedynczych naczynek. Jeżeli pajączki są większe, bardziej widoczne, zajmują duży obszar na skórze lub są usytuowane głębiej, konieczne może okazać się powtórzenie zabiegu. Wszystko zależy od tego, jak zaawansowane są zmiany. Profesjonalny medyczny Laser VLight marki Medika jest doskonałym wyposażeniem gabinetów medycyny estetycznej. Najnowocześniejsza technologia zastosowana w urządzeniu gwarantuje skuteczność działania, bezpieczeństwo i zadowolenie klientów.

Zalety Lasera VLight

Laser VLight marki Medika szybko i bezboleśnie usuwa nieestetyczne naczynka z różnych części ciała. Wyposażony jest w specjalną sondę zabiegową, która umożliwia regulację wielkości plamki lasera i dostosowania jej według potrzeb.

Laser VLight marki Medika posiada bezobsługowy system chłodzenia powietrznego, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania maszyny, co mogłoby skutkować oparzeniami. Najwyższej jakości emiter firmy Dilas został wyprodukowany w Niemczech. Ponadto Laser VLight marki Medika posiada wygodny, dotykowy ekran i intuicyjny interfejs w języku polskim. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Dlaczego warto laser diodowy?

Popękane naczynka są problemem estetycznym wielu osób mogącym powodować kompleksy. Dzięki najnowszej technologii wykorzystywanej przez laser diodowy na naczynka można szybko i bezboleśnie usunąć ten defekt, aby na nowo cieszyć się piękną, zadbaną i zdrową skórą. Laser VLight polskiej marki Medika to urządzenie najwyższej jakości, co gwarantuje skuteczne zabiegi i satysfakcję klientów.

ZOBACZ TEŻ