Kosmetyki wspomagające opalanie skóry

0
Kosmetyki wspomagające opalanie skóry

Lekka opalenizna utożsamiana jest ze zdrowym, pięknym wyglądem. Nie ma się co dziwić, ponieważ dzięki niej ciało wygląda po prostu bardziej atrakcyjnie, a jego rzeźba, w tym mięśnie, jest pięknie podkreślona. Opalanie się musi przebiegać jednak w sposób bezpieczny, aby było nie tylko ładne, ale i zdrowe. Spójrzmy, jak tego dokonać.

Ochrona przed nadmiarem UV

Promieniowanie UV jest odpowiedzialne za to, że ludzkie ciało nabiera atrakcyjnego, brązowego koloru. Należy jednak pamiętać o tym, że nie możemy pozwalać sobie na przebywanie na słońcu bez umiaru. Zbyt duże ilości promieniowania UV są bowiem szkodliwe: mogą doprowadzić w pierwszej kolejności do oparzeń słonecznych, ale też do szybszego starzenia się skóry czy nawet przyczynić się do powstania raka.

Dlatego ważna jest ochrona przed nadmiarem promieniowania UV. Przede wszystkim warto unikać przebywania na otwartej przestrzeni i na słońcu w godzinach jego największego operowania, czyli około południa. Znacznie bezpieczniejsze na opalanie są godziny poranne oraz popołudniowe, gdy słońce nie jest tak ostre. Co więcej, nawet chcąc się opalać, powinniśmy stosować kremy z odpowiednio dobranym filtrem, które zapobiegają oparzeniom.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Kosmetyki do opalania to w pierwszej kolejności wspomniane już preparaty, które stosujemy przed wyjściem na słońce. Są to różnego rodzaju mleczka, kremy i olejki z filtrem, służące do bezpiecznego i rozsądnego opalania. Filtr SPF świadczy o tym, jak wiele promieniowania jest przepuszczane przez krem, a zatem im wyższy – tym słabiej się opalamy. Dlatego też dla osób wrażliwych i dzieci polecane są kremy z wysokimi filtrami (około 50 SPF).

Kosmetyki do opalania mają jednak nie tylko chronić przed promieniowaniem UV. Ich zadaniem jest również przygotowanie skóry do opalania poprzez jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu jest bardziej elastyczna i odporna na przesuszenie, o które nie jest trudno na słońcu. Ratuje ją to przed nadmiernym łuszczeniem się, nieestetycznym popękanym wyglądem oraz przedwczesnym starzeniem się.

Warto przy tym pamiętać, że z czasem kosmetyki do opalania zmywają się (zwłaszcza, jeśli pływamy) i wycierają. Dlatego regularnie należy uzupełniać ich warstwę, aby zawsze tak samo dobrze chroniły skórę.

Kosmetyki po opalaniu

Oprócz preparatów do opalania, mamy także te po opalaniu. Są one niezbędne do odbudowania skóry po intensywnym działaniu słońca. Dostarczają niezbędnych witamin i minerałów do regeneracji naskórka, a także mają działanie nawilżające, które sprawia, że skóra powraca do swojego elastycznego i gładkiego stanu. Zawierają także substancje łagodzące i chłodzące, które pomagają w przypadku nadmiernego poparzenia słońcem.

Co więcej, kosmetyki po opalaniu mają za zadanie przedłużyć i pogłębić kolor uzyskany na słońcu. Zawarte w nich drobinki utrwalają opaleniznę i podkreślają jej piękno delikatnym połyskiem. Dlatego każdy, kto chciałby prezentować się zachwycająco podczas lata, powinien sięgnąć po nie tak samo, jak po kremy i olejki przed opalaniem.

Kiedy warto sięgnąć po specjalistyczną perukę?

0
Kiedy warto sięgnąć po specjalistyczną perukę

Peruki onkologiczne, które to dostępne są w naszym salonie są dedykowane przede wszystkim pacjentom, którzy niedawno przebyli zabieg chemioterapii. Niejednokrotnie sprawia on, że ciało staje się nad wyraz osłabione, natomiast bujna do niedawna fryzura traci swój pierwotny blask oraz zauważalnie się przerzedza. Co jednakże istotne, dzięki faktowi, iż produkty tego typu opatrzone są wszelkimi niezbędnymi, wymaganymi przez prawo certyfikatami oraz atestami, są one bezpieczne także dla innych osób zmagających się z problemami natury dermatologicznej i pochodnej.

Jak informują eksperci, peruki onkologiczne sprawdzą się wręcz doskonale tak w przypadku przedstawicielek płci pięknej jak i panów, którzy to na skutek choroby, przyjmowanych leków, uwarunkowań genetycznych, czy też działania czynników zewnętrznych musieli pożegnać się ze znaczną częścią swojej fryzury. To właśnie takie osoby najbardziej skorzystają na zamaskowaniu obszarów, w których przez bujne i gęste jeszcze do niedawna uczesanie prześwitywać zaczyna skóra głowy.

Peruki onkologiczne nabywają u nas najczęściej osoby, które niedawno przeszły zabieg chemioterapii, jednakże o pomoc do nas zwracają się także osoby niemogące samodzielne poradzić sobie z łysieniem plackowatym, telogenowym bądź androgenowym, zmagające się z rozległymi urazami i oparzeniami głowy, problemami dermatologicznymi wywołanymi przez czynniki stresowe, czy też cierpiącymi na chorobą noszącą nazwę trichotillomanii.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż peruki onkologiczne nie będą stanowiły panaceum na wszelkie nadmienione powyżej problemy, jednakże jak pokazuje doświadczenie – pozwolą one je skutecznie zakryć przed przedstawicielami najbliższego otoczenia, co z kolei przełoży się na o wiele bardziej komfortowe funkcjonowanie w życiu codziennym, brak ryzyka wykształcania się problemów natury psychologicznej, jak również możliwość podjęcia leczenia dermatologicznego bądź dermotrychologicznego, które pozostanie niezauważone przez znajomych, rodzinę, czy też współpracowników.

Z radością informujemy, że wszystkie nasze wyroby są całkowicie bezpieczne dla użytkowników, jako że powstają one wyłącznie z materiałów o właściwościach hipoalergicznych. Oznacza to, że nawet jeżeli zdecydujemy się na ich regularne użytkowanie i noszenie niemalże bez przerwy, nie wystąpi ryzyko występowania podrażnień, reakcji alergicznych, czy też nieprzyjemnego swędzenia. Sam produkt z kolei będzie nam służył przez wiele długich miesięcy, szczególnie jeżeli podejmiemy decyzję o zaopatrzeniu się w wysokiej jakości środki kosmetyczne i pielęgnacyjne, które to uwzględniliśmy w ofercie naszego salonu. Nie zabrakło w nim także akcesoriów takich jak dopinki, dzięki którym możliwe jest wizualne zwiększenie objętości oraz pogrubienie peruki, jak też gustowne chusty i turbany skutecznie broniące peruki onkologiczne przed niekorzystnym wpływem niepożądanych warunków atmosferycznych bądź też zewnętrznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą już dziś!

Peruki podczas leczenia https://www.rokoko.com.pl/idealny-produkt-dla-pacjentow-w-potrzebie/

Lakier hybrydowe do paznokci – pomoc w wyborze i zakupie

0
Lakier hybrydowe do paznokci

Lakiery hybrydowe należą obecnie do grupy najbardziej popularnych. Korzystają z nich kobiety na całym świecie, także w naszym kraju. W porównaniu do konwencjonalnych lakierów hybrydy są wysoce wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz estetyczne. Ponadto, wykonanie hybryd nie jest szczególnie czasochłonne, a wiele ich użytkowniczek wykonuje je samodzielnie w swoim domu. Poniżej przedstawiamy bardziej rozbudowaną charakterystykę tej grupy lakierów do paznokci oraz podpowiadamy jak krok po kroku należy je wybierać. 

Lakiery hybrydowe – wytrzymałe, odporne i piękne – oraz jak je wybrać 

W czym tkwi wyjątkowa moc lakierów hybrydowych? W porównaniu do ich konwencjonalnych odpowiedników hybrydy są zdecydowanie bardziej trwałe – pozostaną na Twoich paznokciach przez okres od 3 do 4 tygodni po nałożeniu. Zdecydowanie przewyższają pod tym względem możliwości innych grup lakierów. Przez cały ten czas będą gładkie, lśniące oraz odporne na uszkodzenia. Wszelkie zadrapania, draśnięcia, złamania, które stanowiły dotąd zagrożenie dla Twoich paznokci, pójdą w niepamięć. Na paznokciach hybrydowych nie powstają ubytki, a lakier zachowuje lśniący połysk przez cały czas. 

Kluczowy jest pod tym względem fakt, że pod lakier hybrydowy aplikuje się specjalną bazę, która stanowi warstwę stabilizującą. Po zakończeniu stylizacji lakier jest pokrywany dedykowanym do tego preparatem nabłyszczającym, nazywanym po prostu topem. Ponadto, w trakcie nakładania hybryd stosuje się lampy utwardzające, dzięki którym płytka tworzonego paznokcia zastyga, tworząc zwartą i wytrzymałą warstwę.

Jaki lakier hybrydowy wybrać? 

Wybór dostępnych lakierów hybrydowych jest bardzo szeroki. Znajdziesz produkty różniące się odcieniem, składem, a także dodatkowymi właściwościami. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawarte w lakierze substancje. Warto unikać tych o szkodliwym oddziaływaniu – toluenu, DBP, formaldehydu. 

Istotna jest także konsystencja lakieru, która może się różnić w przypadku poszczególnych grup produktów. Największą popularnością cieszą się lakiery o średniej gęstości, wyjątkowo łatwe w trakcie aplikowania i rozprowadzania po powierzchni paznokcia. Polecamy unikać lakierów zbyt gęstych, których aplikowanie może być prawdziwą udręką. Produkty o optymalne konsystencji znajdziesz w sklepie Ekobieca pod adresem https://www.ekobieca.pl/firm-pol-1458817159-NeoNail.html.

Sprawą ważną i niestety często ignorowaną jest sposób nakładania danego lakieru, a dokładnie – obecny w danym opakowaniu pędzelek. Warto zwrócić uwagę na sposób jego wyprofilowania, długość włosia oraz jego układ. Pędzelek powinien tworzyć stosunkowo zwartą końcówkę, która pomoże precyzyjnie pokryć całą płytkę paznokcia, nie wykraczając poza jej kontury.

Na koniec warto wspomnieć, że do utwardzania lakierów hybrydowych stosuje się lampy UV lub LED. Lampy takie są stosunkowo tanie oraz łatwo dostępne, a ich użytkowanie jest dziecinnie proste. W sklepach kosmetycznych znajdziesz szeroki wybór lamp przeznaczonych do użytku domowego, które możesz stosować w swojej łazience, zamieniając ją w domowe centrum kosmetyczne.

Oferty pracy w Toruniu

0
praca

Toruń jest pięknym miastem znanym przede wszystkim przez osobę Mikołaja Kopernika. Toruń kojarzy się z piernikami, studentami oraz rzeszą turystów, którzy tłumnie przybywają do tego miasta celem zwiedzania i podziwiania licznych atrakcji. Ale do Torunia przyjeżdżają także osoby, które chcą tam zamieszkać. Jak ktoś zakocha się w tym mieście, to nie będzie chciał mieszkać nigdzie indziej. A jak wyglądają oferty pracy w Toruniu? Czy łatwo można znaleźć pracę?

Stylizacja paznokci w domu – o czym należy pamiętać?

0
akcesoria do stylizacji paznokci

Utrzymanie dłoni w doskonałej kondycji i oryginalne zaprojektowanie paznokci jest możliwe bez wizyty w salonie kosmetycznym. Nie musisz ograniczać się do monochromatycznej kolorystyki. Nawet jeśli nie masz zdolności artystycznych, możesz tworzyć własne oryginalne wzory za pomocą kilku przydatnych narzędzi.

Jakie rodzaje manicure można wykonać w domu?

Najbardziej popularnym i skutecznym sposobem na doprowadzenie dłoni do porządku pozostaje manicure z przycinaniem. Martwy naskórek wokół paznokci jest wycinany za pomocą specjalnego narzędzia — nippera.

Dla tych, którzy ze względu na stan zdrowia nie ryzykują użycia narzędzia tnącego, odpowiedni jest nieobrzezany manicure. Aby usunąć martwy naskórek wokół paznokci, stosuje się specjalne zmywacze — kwasowe lub zasadowe. Przy prawidłowym stosowaniu eliminują one ryzyko urazów skóry, działają delikatnie i nie przyczyniają się do powstawania zadziorów.

Manicure maszynowy to następny zabieg coraz częściej wykonywany w domu. Wymaga zastosowania specjalnej maszyny — frezarki. Pełni ona następujące funkcje:

  • usuwanie zrogowaciałych skórek;
  • polerowanie paznokci;
  • likwidacja nagniotków na dłoniach i stopach;
  • korekta kształtu paznokcia.

Maszyna jest wyposażona w uchwyt z obrotowym nożem, którego wielkość i prędkość obrotową można wybrać w zależności od wykonywanego zadania. Dla posiadaczek delikatnej, zniszczonej skóry, a także zbyt szybko rosnących skórek, posiadanie w domu urządzenia do manicure jest całkiem uzasadnione.

Przybory i rzeczy do manicure

Zanim zrezygnujesz z wizyty w salonie, musisz kupić wysokiej jakości narzędzia. Piękny manicure w domu można wykonać tylko przy użyciu ostrych, solidnych narzędzi, które muszą zawierać:

  • Cążki do skórek. Wykonane ze stopu medycznego, pozostają ostre przez długi czas i wygodnie leżą w dłoni. Takie cechy zapewnią sprawną i szybką procedurę, a także doskonały efekt manicure, który można wykonać samodzielnie w domu.
  • Popychacz to metalowe narzędzie w postaci cienkiego uchwytu ze szpatułką z jednej strony i zaostrzonym skrobakiem z drugiej. Szpatułka służy do przesuwania skóry, a mini nożyk do wycinania zrogowaciałego naskórka
  • Obcinacz to urządzenie do obcinania paznokci przypominające gilotynę. Jest niezastąpiony przy wykonywaniu manicure w domu na krótkich paznokciach, ponieważ umożliwia równe cięcie, zapobiegając rozdwajaniu i powstawaniu poszarpanych krawędzi na płytce.
  • Pilnik do paznokci jest przeznaczony do zmiany kształtu paznokci.
  • Patyczki pomarańczowe. Te akcesoria do stylizacji paznokci nie zawsze są używane, ale posiadanie ich pod ręką jest bardzo przydatne, ponieważ mogą się przydać zarówno przy przycinaniu i odsuwaniu, jak i na etapie nakładania warstwy dekoracyjnej.

Jak zrobić manicure w domu?

Samodzielna stylizacja paznokci w domu za pomocą pilnika wykonuje się wyłącznie na suchych paznokciach. Mokre paznokcie są zbyt elastyczne, więc nie można ich idealnie obciąć. Tylko suche paznokcie można również polerować polerką; pozwoli to uzyskać naprawdę gładką i błyszczącą powierzchnię.

E-zwolnienie lekarskie i zasady działania

0
zwolnienie l4 online

Ileż to razy w naszym życiu zdarzało się tak, że czuliśmy się tak źle lub przeszywał nas ogromny ból kręgosłupa, że wyjście z domu było niemożliwe. Niestety, aby dostać zwolnienie lekarskie trzeba było zarejestrować się w przychodni i udać na wizytę, co wiązało się z niewyobrażalnym cierpieniem i udręką. Przebywanie w kolejce do lekarza z bardzo wysoką gorączką stawało się wręcz niebezpieczne. Obecnie na ratunek przychodzą e-zwolnienia L4.

Buty skórzane idealne na wiosnę. Nasze propozycje

0
Buty skórzane idealne na wiosnę

Jakie buty warto kupić na wiosnę? Liczy się wygoda i modny look. Ważne też, by wiosenne buty pasowały do wielu stylizacji. Polecamy najlepsze pomysły na baleriny skórzane, sneakersy czy czółenka damskie skórzane, w których tej wiosny będziesz wyglądać świetnie i czuć się swobodnie!

Jak bez stresu przygotować się do pierwszej randki?

0
Jak bez stresu przygotować się do pierwszej randki

Myśl o pierwszej randce z niedawno poznanym mężczyzną sprawia, że czujesz się niemal sparaliżowana ze stresu? Jest to zupełnie normalne. Co więcej, uczucie niepokoju w dniu spotkania może być jeszcze większe i może skutecznie utrudnić osiągnięcie zamierzonego efektu w kwestii perfekcyjnego wyglądu. Sprawdź, jakie triki mogą sprawić, że przygotowania do randki będą mniej stresujące.

Wybierz ubrania kilka dni przed spotkaniem

Stylizację warto zaplanować już co najmniej kilka dni przed datą pierwszej randki. W ten sposób można dać sobie czas na ewentualne zmiany. Na początek warto przymierzyć ubrania i upewnić się, że modna włoska bluzka z odkrytymi plecami nadal pasuje, nie jest uszkodzona i zapewnia wygodę. Ponadto przygotowanie stroju z wyprzedzeniem daje wystarczającą ilość czasu na wypranie, wysuszenie i wyprasowanie odzieży.

Nie zostawiaj pielęgnacji na ostatnią chwilę

Długą kąpiel, depilacja i maseczka w dniu randki niekoniecznie mogą być najlepszym pomysłem. Przede wszystkim takie czynności niemal zawsze zajmują więcej czasu, niż się na nie zaplanuje. Na dodatek po depilacji mogą pojawić się niezbyt estetyczne kropki. Z kolei zastosowanie nowych kosmetyków może skończyć się reakcją alergiczną. Większość takich problemów znika w ciągu doby, dlatego lepiej zrobić sobie domowe SPA dzień przed spotkaniem. Wyjątkiem może być umycie włosów, zwłaszcza jeśli mają skłonność do przetłuszczania się. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby uwzględnić czas potrzebny na wysuszenie mokrych kosmyków.

Nie eksperymentuj z makijażem i fryzurą

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas przygotowań do randki jest próba zaskoczenia ukochanego wyjątkowymi makijażem czy też niebanalną fryzurą. Takie eksperymenty w połączeniu ze stresem mogą niestety zakończyć się niepowodzeniem. W rezultacie może okazać się, że do spotkania zostało niewiele czasu, a make-up i ułożenie włosów trzeba wykonać od nowa. Dobrym pomysłem może być wykonanie próbnych wersji makijażu i fryzury np. kilka dni przed randką.

Dobrze przemyśl posiłek przed spotkaniem

Menu dnia, w którym ma odbyć się randka, zdecydowanie nie powinno być przypadkowe. Jeśli spotkanie z ukochanym ma odbyć się w restauracji, to zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę podczas planowania posiłków. Ponadto dla własnego komfortu czy też dobrego wyglądu lepiej zrezygnować z produktów mogących powodować wzdęcia. Inaczej może okazać się, że zmysłowa ołówkowa sukienka z butiku online So Italian niekoniecznie układa się tak dobrze na ciele jak podczas przymiarek poprzedniego dnia.

Zacznij przygotowania wcześniej niż normalnie

Warto zacząć szykować się nieco wcześniej niż zwykle. Podczas przygotowań do randki niemal zawsze zdarzy się jakaś wpadka np. rozmazany tusz, oczko w rajstopach czy też problemy z zapięciem łańcuszka. Należy pamiętać, że stres z pewnością nie pomoże w przyspieszeniu przygotowań. W pośpiechu łatwo również zapomnieć o czymś ważnym. Zdecydowanie lepiej być gotową do wyjścia godzinę wcześniej, niż dotrzeć na spotkanie spóźnioną.

Zaćma – najczęstsze objawy i polecane metody leczenia

0
Zaćma

Zaćma to obecnie jedna z najczęstszych przyczyn utraty wzroku. Dlatego objawów świadczących o jej wystąpieniu nie należy bagatelizować. Choć wiele osób uważa, że istnieją skuteczne i sprawdzone domowe metody leczenia zaćmy, to jednak sprawa wygląda mniej optymistycznie. Za najskuteczniejsze – a często jedyne dostępne rozwiązanie – uważa się ingerencję chirurgiczną w obręb soczewki, wycięcie jej fragmentu oraz zastąpienie soczewką nową, syntetyczna. Poniżej rozwijamy temat zaćmy, przedstawiamy jej najczęstsze symptomy, przyczyny wystąpienia oraz wywoływane dolegliwości. Udzielamy także porad związanych z diagnozą i leczeniem zaćmy. 

Zaćma – czyli zmętnienie soczewki 

Zaćma, nazywana dawniej kataraktą, to choroba dotykająca soczewki oka. W jej trakcie dochodzi do zmętnienia przezroczystej soczewki, co utrudnia docieranie do wnętrza fal świetlnych. Ma to bezpośredni wpływ na ostrość i szczegółowość widzenia, a także na inne parametry działania narządu wzroku. Najczęściej, pierwsze objawy zaćmy dają o sobie znać właśnie w obszarze działania tego zmysłu. Jeśli widziany przez Ciebie obraz staje się coraz mniej wyraźny, a stosowanie kolejnych par okularów i soczewek nie poprawia tego stanu – może to właśnie świadczyć o wystąpieniu zaćmy. 

Ponadto, sposób odbierania barw i ich tonacji również może świadczyć o wystąpieniu zaćmy. Jeśli kolory wydają się ciemniejsze niż dotychczas, może to oznaczać, że do wnętrza oka dostaje się mniejsza porcja oświetlenia. Często, zaburzone odcienie kolorystyczne idą w parze z niemożnością rozpoznawania szczegółów widocznych obiektów. 

Na zaawansowanym etapie rozwoju zaćmy, oko przestaje wychwytywać obraz, jeśli w otoczeniu nie znajduje się wystarczająca ilość światła. Szczególnie po zmroku, w czasie przebywania w przyciemnionym pomieszczeniu, zmętniała soczewka może nie poradzić sobie z wychwytywaniem światła. Tym samym, osoby dotknięte zaawansowaną zaćmą, mogą po prostu nie widzieć po zmroku. 

Chirurgiczne leczenie zaćmy 

Zaćma występuje najczęściej po sześćdziesiątym roku życia. Dlatego narażeni na jej wystąpienie są przede wszystkim seniorzy. Zdecydowanie rzadziej chorują młodzi pacjenci, w których przypadku zaćma rozwija się na skutek doznanych urazów oka lub innych, przewlekłych chorób.

W przypadku wystąpienia zaćmy nie ma możliwości zastosowania leczenia farmakologicznego. Jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny, polegający na wycięciu z gałki ocznej zmętaniego fragmentu. Na jego miejsce, wszczepia się soczewkę syntetyczną. Decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz, kierując się zarówno stanem rozwoju choroby jak i oceną możliwości jej rozwoju. 

Zabieg usunięcia zaćmy jest stosunkowo prosty (i regularnie wykonywany). Leczenie zaćmy Warszawa, Łódź lub Wrocław to często wybierany przez pacjentów kierunek. Istnieją jednak sytuacje, w których zaćmy nie można leczyć operacyjnie. Jeśli u pacjenta doszło do odwarstwienia siatkówki, które groziłoby znaczą progresją na skutek ingerencji w strukturę gałki ocznej, wówczas zabieg nie jest zalecany. Również pacjenci cukrzycowy (oraz cierpiący na inne schorzenia metaboliczne) nie powinni być kwalifikowani do udziału w zabiegu. 

Warto także wymienić osoby w ogólnie złym stanie zdrowia, pacjentów cierpiących na intensywne stany zapalne, padaczkę, z opornymi chorobami skóry, jaskrą oraz patologicznymi zmianami w obrębie dna oka. Do zabiegu nie kwalifikują się także kobiety w ciąży oraz młode matki w okresie karmienia piersią.

Jaki manicure na ślub? Czy paznokcie ślubne muszą być białe?

0
manicure na ślub

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Każda przyszła panna młoda chce tego dnia wyglądać jak najpiękniej, dlatego też nawet najdrobniejsze szczegóły stylizacji są pieczołowicie dopracowywane. Liczy się nie tylko piękna suknia ślubna, ale również biżuteria, makijaż, fryzura, a także manicure. To właśnie paznokcie panny młodej stanowią centrum naszego zainteresowania, a w niniejszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące trendów, jakie obecnie panują w modzie ślubnej, jeśli chodzi o stylizację dłoni.

Dlaczego manicure ślubny jest tak ważny?

Może się wydawać, że manicure to najmniej istotny szczegół w porównaniu do wszystkich spraw, jakie należy załatwić w związku z organizacją ślubu i wesela. Poza wyborem odpowiedniego miejsca, oprawy muzycznej, menu, czy fotografa, większość panien młodych ogromną wagę przykłada do zakupu idealnej sukni ślubnej. Znalezienie wymarzonej sukienki, dopasowanie fasonu do sylwetki to nie lada wyzwanie nie tylko dla Panny Młodej, ale i gości, którzy chcą wyglądać doskonale, dlatego jak wybrać sukienkę na wesele podpowiada Mag Net.

My natomiast wrócimy do kwestii paznokci, które są bardzo ważne z wielu powodów. Przede wszystkim odpowiednio wystylizowane paznokcie są dopełnieniem wyglądu panny młodej. Ponadto zadbane paznokcie są dla wielu osób wizytówką kobiety, świadczą o jej elegancji. Kolejną sprawą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że dłonie młodej pary bardzo często pojawiają się na zdjęciach ślubnych. Zbliżenia na obrączki świeżo poślubionych małżonków, czy dłonie panny młodej trzymającej bukiet, to bardzo popularny motyw pojawiający się w fotografii ślubnej. Piękny manicure jest więc gwarancją pięknych pamiątek, do których po latach będziemy chętnie wracać.

Jaki manicure na ślub?

Manicure ślubny jest zwykle delikatny i stonowany. Jeśli chodzi o ślubne trendy, to w kwestii stylizacji paznokci nie zmienia się zbyt wiele z roku na rok. Bardzo popularny jest frencz manicure, czyli manicure francuski. Charakteryzuje się on tym, że końcówki paznokci pomalowane są na biało, a reszta płytki paznokcia pociągnięta jest bezbarwnym lub innym neutralnym kolorem. Nie jest to jednak jedyna propozycja. Wiele panien młodych decyduje się na różnego rodzaju zdobienia, najczęściej są to kwiaty lub błyszczące aplikacje pod postacią brokatu, czy delikatnych kryształków.

Czy paznokcie ślubne muszą być białe?

Nie ma żadnej zasady, która mówiłaby o tym, że manicure ślubny musi być wykonany w białym kolorze. Najczęściej panny młode wybierają jasne barwy, takie jak nude, beż, krem, écru, delikatne odcienie różu. Zdarza się, że na ten wyjątkowy dzień wybierane są bardziej nietypowe rozwiązanie. Wyjątkowo odważne panny młode decydują się na klasyczną czerwień, która również jest bardzo elegancka i stylowa. Modne są również stylizacje, które łączą w sobie różne kolory i wzory. Ciekawą propozycją jest płynne połączenie różnych odcieni nude u nasady, które przechodzą w biel na końcach paznokci.

ZOBACZ TEŻ