Przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci kojarzy się z mało naturalnym, nieco kiczowatym wyglądem. To dotyczy głównie starych metod przedłużania i mody na nienaturalnie długie paznokcie. Nowoczesne metody przedłużania paznokci pozwalają uzyskać bardzo naturalny kształt paznokcia. Płytka wygląda wtedy zdrowo, a manicure jest elegancki i niewymuszony. Dowiedz się, jakie są metody przedłużania paznokci i czym się charakteryzują.

Przedłużanie paznokci żelem

Przedłużanie paznokciTo obecnie najpopularniejsza metoda przedłużania obok akrylowej. Zabieg przedłużania paznokci metodą żelową wymaga ostrożności, co oznacza, aby działać tak, aby żel nie rozlał się na skórki. Jeśli żel zostanie prawidłowo nałożony, należy dokonać naświetlania, które powinno trwać od 2 do 3 minut. Tipsy żelowe powinny składać się z przynajmniej trzech warstw żelu, które powinny być każdorazowo utwardzane za pomocą lampy. Jeżeli żel zostanie prawidłowo nałożony, to czas trwania zabiegu znacznie się skróci. Nie będzie potrzebne dodatkowe opiłowywanie, by pozbyć się jego nadmiaru.

Równie ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać wykonując tipsy żelowe, jest dobór odpowiedniego żelu. Dostępne są m.in.:

żele modelujące,

żele nabłyszczające,

żele napigmentowane,

żele kamuflujące,

żele z brokatem.

Najpopularniejsze są żele jednofazowe. Są one wygodne z tego względu, że każda warstwa paznokcia jest przedłużana za pomocą tego samego żelu. Jest to naprawdę wygodne, gdyż na rynku można się również spotkać z metodą trzyfazową, którą wykonuje się – jak sama nazwa wskazuje – za pomocą 3 różnych żeli. Jest ona niezwykle pracochłonna i wymaga skupienia (ważne, żeby nie pomylić kolejności nakładania). Zabieg zaczyna się od przygotowania paznokcia do nałożenia żelu. Płytka musi być wygładzona i wysuszona, żeby ułatwić jego przywarcie. Na początku skraca się paznokcie do długości palca, po czym następuje zmatowienie płytki i odtłuszczenie bezkwasową lub kwasową bazą pod żel. Przed etapem żelowania usuwa się jeszcze skórki, tak jak w przypadku klasycznego manicure. Kolejny krok to przylepienie formy o wybranym wcześniej modelu, która pomaga stworzyć właściwy kształt paznokcia. Forma to mała naklejka umieszczana przy paznokciach od spodu. Żel można nałożyć też na tipsy lub bez formy, jeśli komuś nie zależy na długości. Na środek każdego paznokcia nakłada się kroplę żelu, po czym wkłada dłonie pod lampę UV w celu utwardzenia. Żelowanie powtarza się od 3 do 4 razy, w zależności od warstw. Tworzenie kształtu następuje od momentu nakładania drugiej warstwy. Po nałożeniu żelu przechodzi się do piłowania i czyszczenia stworzonej płytki. Nadaje się jej odpowiedni zarys, spiłowuje niepotrzebną ilość żelu. Końcowy etap to malowanie paznokci. Metoda przedłużania paznokci żelem kosztuje od 100 do 300 złotych, a na zabieg trzeba przeznaczyć przynajmniej 3 godziny. Zaletą jest tutaj mała inwazyjność i naturalny efekt. Wadą niska trwałość żelu – do 4 tygodni. Jeżeli chcesz, aby tipsy żelowe zostały zrobione odpowiednio do twoich oczekiwań oraz ewentualnych problemów z paznokciami, poradź się doświadczonej manikiurzystki. Oto niektóre z dostępnych metod:

utwardzanie i przedłużanie paznokci – dobre dla tych pań, które nie lubią bardzo długich, przykuwających uwagę paznokci,

metoda jednofazowa samopoziomująca – żel nakładany jest na tipsy,

metoda formująca idealny kształt, tzw. żel na formę.

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać tipsy żelowe jako metodę przedłużania płytki paznokciowej. Największe zalety tipsów żelowych to:

naturalny wygląd paznokcia,

prostota wykonania,

szybkość,

atrakcyjna cena (około 60 zł),

możliwość wykonania bardzo skomplikowanych zdobień.

Tipsy żelowe mają też swoje słabe strony. Oto największe wady tipsów żelowych:

paznokcie żelowe są podatne na uszkodzenia,

ze względu na przechodzenia powietrza przez żel mogą mieć niejednolity kolor,

mogą pojawić się problemy w czasie utwardzania kolejnych warstw.

Tipsy żelowe są atrakcyjne głównie ze względu na cenę zabiegu, czas jego trwania oraz możliwość wykonania efektownych zdobień. Jeżeli jednak chcesz, aby tipsy żelowe cieszyły oko na dłużej, postaw na technikę akrylowego przedłużania paznokci.

Przedłużanie paznokci akrylem

Podobnie jak w przypadku metody żelowej, zaczyna się od przygotowania płytki. Do wyboru jest nałożenie akrylu na tips lub formę. Metoda ta różni się przede wszystkim przygotowaniem substancji. Akryl miesza się z liquidem i nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową. Po uformowaniu paznokci akrylowych nakłada się jeszcze przezroczystą warstwę akrylu. Pod koniec następuje spiłowanie do wybranego kształtu, czyszczenie i polerowanie. Metoda przedłużania paznokci akrylem kosztuje od 130 do 350 zł. Zaletą jest duża wytrzymałość, a wadą skomplikowany zabieg (więc trudno wykonać go samodzielnie w domu) i specyficzny, mocny zapach akrylu. Paznokcie uzupełnia się co ok. 3 tygodnie. Czas trwania zabiegu zależy od czasu, w jakim wyschnie akryl oraz jaki kształt jest preferowany, jest to ok. 4 godzin. Paznokcie akrylowe są przedłużane utwardzanym akrylem. Jest to proszek, który modeluje płytkę paznokci i nadaje jej oczekiwany kształt. Ta metoda jest szczególnie polecana osobom z cienkimi i delikatnymi paznokciami. Do zalet stosowania lakierów akrylowych zalicza się:

dużą odporność na zarysowania i złamania;

ochronę płytki paznokci, dzięki czemu ma ona szanse odbudować się pod masą akrylową;

materiał akrylowy utrzymuje się do 3 tygodni;

łatwo jest zmienić kolor wedle uznania.

Wadą stosowania lakierów akrylowych jest brzydki zapach podczas ich nakładania. Jest to szczególnie uciążliwe dla kobiet, które lubią często zmieniać kolor.

Przedłużanie paznokci tytanem

Jest to metoda nadal mało popularna w Polsce, nazywana też „alternatywą dla hybrydy”. Przedłużanie tytanem jest o wiele zdrowsze od dwóch metod opisanych powyżej, ponieważ do zabiegu używa się bazy i pudrów, które zawierają dobroczynne dla płytki substancjej. Zabieg więc przypomina manicure hybrydowy, tyle że bez użycia lampy. Metoda przedłużania paznokci tytanem kosztuje od 170 zł do 400 zł. Zalety krótki czas trwania zabiegu – do 2 godzin oraz wysoka trwałość – do ponad 4 tygodni od wykonania. Wadą jest niska dostępność i mało spektakularny efekt, ponieważ paznokcie tytanowe wyglądają bardzo naturalnie. Manicure tytanowy to nowoczesny sposób na wzmacnianie paznokci. Dzięki tej metodzie uzyskujemy trwałość przy zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia. Manicure tytanowy jest bezpieczny na skóry i zdrowia. Powinien utrzymać się do 4 – 5 tygodni, wszystko zależy od tempa wzrostu naszych paznokci. Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV, odtłuszczaczy, jest to zabieg bezzapachowy i nie niszczy płytki paznokcia. Metodę można stosować do wydłużenia paznokci za pomocą formy lub tipsa. Manicure tytanowy to prosty i szybki sposób na domową stylizację paznokci, bezpieczny dla kobiet w ciąży. Przed wizytą u stylistyki paznokci należy zadbać o kondycję paznokci i skóry, ponieważ proszek używany do manicure tytanowego może osadzać się na oderwanych skórkach. Manicure tytanowy jest bezpieczny dla przyszłej mamy. Do jego wykonania używa się preparatów, które nie są silnie chemiczne (w pudrach znajduje się sproszkowany minerał – dwutlenek tytanu). Nie korzysta się również z lampy UV. Do zdejmowania manicure tytanowego stylistka używa acetonu lub frezarki, co jest znacznie bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży, które nie powinny przebywać w duszących oparach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w okresie ciąży wzrasta wrażliwość na niektóre zapachy lub substancje, a alergie skórne występują niekiedy częściej niż przed ciążą.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

Jest to manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Bazę nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru hybrydowego i suszy za pomocą promieni UV w lampie. Efekt jest bardzo naturalny. Metoda przedłużania paznokci bazą proteinową kosztuje od 100 zł do 200 zł. Zabieg trwa ok. 2 godzin. Zaletą jest mała inwazyjność i krótki czas zabiegu. Wadą brak możliwości „nadbudowania” paznokcia lub mocno widocznego wydłużenia płytki, jak w przypadku akrylu i żelu.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ