Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe sprawdzają się doskonale u osób z krótkimi, łamliwymi i słabymi paznokciami. Jak je zrobić? Można skorzystać z dwóch sposobów – wykonać manicure żelowy na szablonie (bezpośrednio modelujemy paznokieć na naszej płytce, przedłużając je szablonem) lub na tipsie – pokrywamy tipsy żelem. Paznokcie żelowe możesz zrobić w domu lub w profesjonalnym salonie manicure. Jak każdy zabieg pielęgnacyjny, zrobienie paznokci żelowych na tipsie lub szablonie jest pracochłonne i wymaga nie lada wprawy. Zakładanie tipsów i pokrywanie ich żelem zajmuje dobre kilka godzin, ale efekty utrzymują się nawet kilka tygodni.

Ile kosztuje zrobienie paznokci żelowych?

Cena paznokci żelowych waha się od 100 do 160 zł (zależnie od miasta i salonu wykonywania usługi). Koszt uzupełnienia paznokci żelowych to 90 – 130 zł.

Paznokcie żelowe Co jest potrzebne do zrobienia paznokci żelowych?

1. Pilniki o różnej gramaturze, kostka.

2. Klej do tipsów (przy metodzie szablonem – nie jest potrzebny).

3. Tipsy lub szablony.

4. Płyn do przemywania masy – cleaner.

5. Primer (niezbędny przy kłopotliwej płytce paznokciowej np. bardzo tłustej).

6. Żel – jednofazowy (tym samym żelem robimy 3 warstwy na paznokciu), trzyfazowy (stosujemy 3 rodzaje żeli – pokładowy, budujący, nawierzchniowy/nabłyszczający).

7. Lampa UV.

8. Gilotynka do skracania tipsów.

9. Pędzelek do nakładania żelu.

10.Oliwka do skórek.

11.Płyn do dezynfekcji.

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku?

1. Dezynfekujemy dłonie, przygotowujemy płytkę paznokciową – obcinamy paznokcie na krótko, matowimy delikatnie pilnikiem i kostką. Odsuwamy skórki patyczkiem. Odtłuszczamy płynem (cleaner). W razie konieczności nakładamy primer (tylko na naturalną płytkę).

2. Primer zwiększa przyczepność żelu do płytki.W przypadku tipsów dopasowujemy ich kształt do naszej płytki paznokciowej. W przypadku szablonu również odpowiednio dopasowujemy go do naszej płytki.

3. Na tipsy jak i na szablon nakładamy/modelujemy żel. Uwaga! żel nie może dotykać skórek (nie można ich „zalać”).

4. Żel nakładamy cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa pokrywająca cały tips (w przypadku szablonu pierwsza warstwa buduje kształt i długość paznokcia). Druga warstwa ma zadanie wyprofilowania tzw „krzywej C” czyli nadanie idealnego kształtu. Trzecia – wykończeniowa. Każda z warstw musi być utwardzona w lampie UV (zależnie od rodzaju żelu od 2 do 3 minut) i przemyta cleanerem.

5. Po drugiej utwardzonej warstwie piłujemy delikatnie paznokieć nadając mu ostateczny kształt. Trzecia warstwa nie musi być piłowana dzięki czemu paznokieć będzie pięknie błyszczał.

6. Na koniec nakładamy oliwkę na skórki.

Jak zrobić tipsy?

1. Przyklejamy tipsy specjalnym klejem do tego przeznaczonym.

2. Skracamy paznokcie gilotynką zgodnie z potrzebą. Nadajemy im kształt.

3. Matujemy tipsy – usuwamy uskok między tipsem a naturalną płytką za pomocą pilnika drobnoziarnistego.

4. Po założeniu tipsów możesz rozpocząć nakładanie żelu.

Jak zdjąć paznokcie żelowe? Jak je uzupełniać?

Paznokcie pod żelem ładnie rosną, co oznacza, że po ok 2-4 tygodniach (zależy od indywidualnego wzrostu paznokci) należy je uzupełnić. Jeśli paznokcie nie spełnią twoich oczekiwań, można je w całości zdjąć. Najczęściej spiłowuje się je pilnikami, ale bardzo delikatnie i umiejętnie, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.

Zalety

Do zalet paznokci żelowych należy z pewnością ich bezwonność. Żel nie ma zapachu, dlatego z powodzeniem może być nakładany kobietom w ciąży. W żel wtapiać można nawet najbardziej skomplikowane ozdoby. Jeśli jesteś więc fanką finezyjnych, oryginalnych i rozbudowanych zdobień na paznokciach, z pewnością docenisz tę właśnie cechę manicure’u żelowego. Wykonuje się go stosunkowo szybko i prosto, dlatego jego cena nie jest zazwyczaj wygórowana – często nie przekracza 100 złotych.

Wady

Zasadniczą wadą utwardzania paznokci światłem jest niska elastyczność żelu, co skutkuje mniejszą trwałością, niż na przykład w przypadku metody akrylowej. Jeśli jednak żele wykonane zostaną profesjonalnie i dokładnie, będziesz mogła cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez miesiąc. Nie obędzie się jednak bez uzupełniania żeli, gdyż wraz ze wzrostem paznokci ukazuje się naturalna płytka paznokciowa, odróżniająca się od tej żelowej.

Jak dbać o paznokcie?

1. Pamiętaj o higienie podczas zabiegu.

2. Pracuj na produktach sprawdzonych, polecanych i świeżych.

3. Nigdy nie rób tipsów na paznokciach chorych, pokarbowanych/pofalowanych, bolących. Paznokieć musi być zdrowy, bez przebarwień czy bolących miejsc.

4. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zrobić paznokcie sama, skorzystaj z usług wykwalifikowanej stylistki paznokci lub przejdź profesjonalny kurs.

5. Podczas codziennych zajęć i obowiązków pamiętaj, że paznokcie nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu ze zmywaczem z acetonem oraz z detergentami. Pod wpływem chemicznych substancji (rozpuszczalników) tips ma prawo się rozpuścić/uszkodzić lub odpaść.

6. Każdego dnia dbaj o dłonie. Smaruj oliwką skórki, nakładaj krem na całe dłonie, używaj rękawiczek ochronnych do prac domowych, a twoje paznokcie będą długo wyglądały pięknie.

[Głosów:11    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ