Paznokcie ombre

Obecnie zdecydowana większość kobiet decyduje się na to, żeby malować paznokcie i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ pomalowane paznokcie bardzo fajnie się prezentują. Jeżeli chcesz malować paznokcie, to musisz wiedzieć, że malowanie paznokcie musi być nudne, na jeden kolor, zdecydowanie lepiej będą prezentowały się niezwykle modne w ostatnim czasie ombre, które są kolorowo i, co tu dużo mówić, wyglądają naprawdę zjawiskowo. Wbrew pozorom, zrobienie ombre nie jest trudne! Nie będziesz potrzebowała specjalistycznych sprzętów, a jedynie trochę wolnego czasu i cierpliwości. Zobacz, jak wyczarować taki efekt w domowym zaciszu i zrobić sobie ombre na paznokciach których nikt by się nie powstydził!

Czym tak naprawdę jest, tak popularny ostatnio manicure ombre?

Paznokcie ombre to metoda stylizacji paznokci, dzięki której osiągniesz efekt cieniowania kolorem. Ombre wykonuje się malując paznokcie różnymi kolorami lakieru (jaśniejszym i ciemniejszym) lub odcieniami jednego koloru. Cieniowanie pozostawia efekt przenikania się kolorów, dlatego manicure wygląda bardzo oryginalnie. Manicure ombre możesz wykonać samodzielnie w domu przy użyciu zwykłej kuchennej gąbki i lakierów do paznokci. Piękny efekt uzyskasz korzystając ze zwykłych lakierów lub bardziej trwałych lakierów hybrydowych i lampy UV. Zanim zaczniesz malować paznokcie zadbaj o ich wygląd. Opiłuj paznokcie do pożądanego kształtu, odsuń lub wytnij skórki odtłuść płytkę paznokcia

Co do manicure ombre, lakier, czy hybryda?

Paznokcie ombreNa początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie: co wolimy na naszych paznokciach? Rodzaj wybranego lakieru będzie rzutował na sposób wykonywania ombre, ale zależy to tylko od gustu i indywidualnych upodobań. Lakier to najprostsza opcja, dostępna do kupienia niemal wszędzie. Lakier hybrydowy z kolei dostaniemy albo w specjalistycznych sklepach kosmetycznych albo z pewnością kupimy go w internecie. Warto nakreślić różnice między tymi dwoma rodzajami lakierów. Zwykły lakier jest prosty w obsłudze, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ale trzyma się maksymalnie kilka dni, a ponadto jest skłonny do odprysków oraz zarysowań. Po jego nałożeniu musimy czekać, aż wyschnie na płytce paznokcia. Lakier hybrydowy trzyma się na paznokciach około 3 tygodni. Jego nałożenie wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu oraz dodatków utrwalających tj.: baza, top coat oraz lampa hybrydowa. Jeśli chodzi o kolorystykę jest ona dowolna w obydwu przypadkach. Lakier hybrydowy wydaje się być lepszą pod kątem trwałości opcją, ale jest on relatywnie droższy i wymaga specjalnego oprzyrządowania. Obydwa rodzaje lakierów ładnie wyglądają, nie matowieją i nie uczulają. To, jaki lakier wybierzesz będzie miało wpływ na metodę wykonywania ombre.

Rzeczy niezbędne do wykonania manicure ombre

1. Lakiery do paznokci w różnych odcieniach tego samego koloru

2. Gąbeczki do makijażu,

3. Miseczka,

4. Woda,

5. Bezbarwny lakier do paznokci, 6

6. Kartka papieru,

7. Zmywacz do paznokci,

8. Patyczek kosmetyczny.

Wyróżniamy trzy techniki malowania ombre

Manicure ombre, może być wykonywany trzeba różnymi metodami. A oto one:

1. Ombre nails różnokolorowy – jest on niezwykle efektowny i żeby się na niego zdecydować, trzeba mieć naprawdę bardzo dużo odwagi. Zdecydowanie najczęściej na ten rodzaj manicure ombre, decydują się nastolatki oraz młode kobiety. Każdy następny paznokieć pomalowany jest na inny kolor. Najciemniejszy kolor zdobi kciuka, a kolejny palec jest ozdobiony kolorem najjaśniejszym

2. Gradient nails pionowy – ten właśnie rodzaj manicure ombre polega na tym, że stopniujemy kolor z góry na sam dół paznokcia. Taka właśnie kolorystyka jest dużo fajniejsza, aniżeli paznokcie pomalowane w jednym kolorze, ale zarazem manicure prezentuje się niezwykle dostojnie.

3. Ombre nails pionowy – jest to bez wątpienia bardzo dobre wyjście dla każdej kobiety, która nie ma dużego doświadczenia, jeżeli chodzi o malowanie paznokci, ponieważ metoda ta jest niezwykle łatwa.

Jak należy zrobić manicure ombre krok po kroku?

Żeby zrobić paznokcie ombre, wystarczy, że pomalujesz płytkę jednym kolorem. Najlepiej zrobić dwie cienkie warstwy i pozwolić im dobrze wyschnąć. Następnie wylej odrobinę drugiego lakieru na czystą powierzchnię i nabierz odrobinę gąbeczką. Potem delikatnie odciskaj lakier, zaczynając od środka paznokcia. Efekt ombre będzie wyglądać najlepiej, jeśli drugi kolor będziesz dokładać cienkimi warstwami. Pamiętaj, aby każdą z nich koncentrować coraz bliżej końcówki płytki. Aby mieć pewność, że manicure będzie trwały, każda z warstw powinna dobrze wyschnąć. Tak pomalowane paznokcie ombre należy już tylko nabłyszczyć i utrwalić. Dodatkowa warstwa lakieru nabłyszczającego sprawi, że lakiery lepiej się połączą, a ty będziesz mogła cieszyć się swoim manicurem naprawdę długo. Ombre na paznokciach możesz zrobić także używając lakieru brokatowego. Wtedy malujesz nim same końcówki płytek. To subtelny, ale bardzo ciekawy sposób na dodanie paznokciom ombre trochę błysku i szyku. Taki manicure doskonale sprawdzi się na każdej imprezie. Paznokcie ombre to dobry pomysł na każdą okazję, ale szczególnie dobrze pasuje do wszelkich wakacyjnych stylizacji. Najlepiej, jeśli łączyć ze sobą będziesz kolory, które są chociaż trochę do siebie zbliżone. Kontrastowe kolory mogą się źle łączyć i sprawić, że przejście na twoich paznokciach ombre nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Szczególnie dobrze sprawdzają się wszystkie połączenia tego samego koloru, ale w ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu. Bardzo dobrze wyglądają także paznokcie ombre w wersji pastelowej, które są bardzo efektowne i niezwykle modne. Jeżeli malujemy nasze paznokcie właśnie na ombre, to możemy je również dodatkowo upiększyć, dzięki różnego rodzaju rewelacyjnych, specjalnych naklejek na paznokcie. Możemy nasze paznokcie, również ozdobić na warstwie top coat’u, poprzez odciśnięcie stempla, na którym znajduje się wybrany przez nas wzorek, a następnie pokrywamy to utwardzającym lakierem ponownie, żeby utrzymało się, możliwie jak najdłużej.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ