Drapieżna czy romantyczna? Jeżeli nie masz pomysłu na wykonanie wieczorowego looku, chętnie ci pomożemy. Sprawdź sama, który makijaż wieczorowy lepiej do ciebie pasuje!
Makijaż wieczorowy drapieżny vs subtelny – wspólny mianownik
Punktem wyjścia dla makijażu wieczorowego jest ujednolicenie cery. Aby stworzyć perfekcyjny look, nie zapomnij o wyrównaniu kolorytu skóry i dokładnym przypudrowaniu podkładu i innych produktów mokrych. Na większe wyjście dobrze sprawdzi się płynny podkład matujący o właściwościach mocno kryjących, np. KAT VON D – Lock It Foundation. Biorąc pod uwagę, że podkłady kryjące dają matowe wykończenie, najlepiej przypudrować twarz delikatnym pudrem rozświetlającym, który wydobędzie kontury i zredukuje efekt płaskiego matu.
Jeżeli preferujesz makijaż wieczorowy w wariancie subtelnym, zrezygnuj z mocnego konturowania bronzerem na rzecz strobingu. Rozświetlona skóra będzie prezentowała się bardzo zdrowo i świeżo. Nie zapomnij o przyprószeniu policzków odrobiną różu, np. Maybelline Dream Matte Blush w kolorze łososiowym.
Wersja dramatyczna daje ci duże pole do popisu. Makijaż wieczorowy rządzi się swoimi prawami, dlatego możesz mocniej wykonturować twarz bronzerem bez obawy o karykaturalny efekt – wszak sztuczne oświetlenie jest łaskawsze dla naszej urody niż naturalne światło dzienne.
Makijaż wieczorowy oczu – subtelne podkreślenie
Makijaż krok po kroku:
– nałóż różowy cień z żółtym połyskiem na całą górną powiekę,
– w zewnętrznej części powieki zaaplikuj srebrny cień (najlepiej o niebieskiej poświacie),
– podkreśl załamanie powieki brązowym cieniem,
– zblenduj kolory, aby przejścia między nimi były jak najbardziej naturalne,
– kąciki oczu rozświetl przy użyciu sypkiego highlightera, a na obszar pod łukiem brwiowym nałóż biały cień,
– na dolną powiekę nanieś odrobinę niebieskiego i beżowego cienia.
Makijaż wieczorowy oczu – dramatyczny look
Makijaż krok po kroku:
– nałóż chłodną niebieskawą zieleń wzdłuż linii zagłębienia powieki oraz wzdłuż nasady dolnych rzęs. W makijażu wieczorowym świetnie sprawdzą się barwy duochromatyczne oraz cienie holograficzne. Pamiętaj, że im więcej błysku, tym lepiej;
– zaaplikuj jasny perłowy cień lub rozświetlacz w partiach kącików oczu (wewnętrznych i zewnętrznych);
– pod łukiem brwiowym rozetrzyj satynowy cień z mieniącymi się drobinkami. Możesz wybrać satynowy odcień w kolorze szarej zieleni (ważne, aby pasował kolorystycznie do cienie podstawowego);
– w środkowej części powieki ruchomej rozprowadź metaliczny cień w kolorze ciepłej zieleni, który zdecydowanie ożywi cały makijaż. Nie zapominaj o dokładnym roztarciu cieni na powiece i zniwelowaniu przejścia między kolejnymi odcieniami. Dokładne roztarcie granic między barwami zagwarantuje pożądany efekt cieniowania i pięknie podkreśli tęczówkę;
– aby podkreślić migdałowaty kształt oka, obrysuj rzęsy precyzyjną kreską przy pomocy eyelinera lub kredki o żelowej formule.