aloes

Ciało to świątynia, o którą należy dbać. Szczęśliwie wzrastająca część polskiego społeczeństwa zdaję sobie z tego sprawę. Przede wszystkim Z tej przyczyny rosnącą popularnością cieszą się wysokiej jakości produkty nieprzetworzone oraz suplementy diety. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że nie każdy produkt z prozdrowotnymi składnikami musi spełniać nasze oczekiwania.

Wyjątkowy aloes

Każda osoba, która rozpoczęła swoją przygodę z aktywnością fizyczną oraz z zbilansowanym sposobem odżywiania słyszała o niepowtarzalnych właściwościach aloesu. Roślina ta ze względu na zawarte w niej witaminy, tłuszcze oraz inne mikroelementy ma zbawienny wpływ na organizm. Z tego względu poszczególne gatunki aloesu wykorzystywane są zarówno w przemyśle kosmetycznym, jak i w medycynie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat aloesu? Odpowiadamy!

W przypadku przemysłu kosmetycznego aloes najczęściej wykorzystywany jest w różnorodnych preparatach do leczenia skóry trądzikowej, czy też ze względu na swoje właściwości wzmacniające oraz przeciwłupieżowe do pielęgnacji różnych typów włosów. Z kolei w medycynie jest to wspaniały składnik, który pomaga w leczeniu ran, czy też alergii. Aloes wpływa również pozytywnie na poprawę ogólnej odporności organizmu. Jak wybrać odpowiednie aloes?

Różne gatunki i różne zastosowania

Współcześnie na świecie rośnie około 550 różnorodnych gatunków aloesów. Niestety jedynie niewielka część z nich znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, czy też w medycynie. Omawiając najbardziej wykorzystywane gatunki należy wspomnieć zarówno o aloesie drzewiastym, jak i o aloesie zwyczajnym. Zarówno pierwszy, jak i drugi gatunek ze względu na swoje niepowtarzalne właściwości wykorzystywany jest przez ludzkość od starożytności.

Gatunkiem, z którym mamy największą styczność jest aloes drzewiasty. Wynika to przede wszystkim z faktu wykorzystania go jako popularna roślina doniczkowa. Roślina ta chociaż nie znajduje szerszego zastosowania w medycynie to tak samo jak aloes zwyczajny była ona na przestrzeni wieków wykorzystywana w kosmetyce oraz w produktach dermatologicznych. Niemniej jednak aloes drzewiasty nie jest on tak szeroko wykorzystywany, jak Aloe vera, czyli aloes zwyczajny.

Nadzwyczajny aloes zwyczajny

To właśnie w tym gatunku aloesu znajduje się największa ilość różnorodnych mikro i makroelementów, które mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zawarte w miąższu Aloe Vera witaminy z grupy A, B1, B2, B6, B12, czy też C i E w połączeniu z obecnością tłuszczy oraz wapnia, cynku, czy też żelaza sprawia, że przyjmowanie tej rośliny to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla swojego organizmu. O czym warto pamiętać?

Należy mieć na uwadze, że Aloe Vera (https://forever-kosmetyki.pl/) może być przyjmowany w bardzo różnych formach. Mogą to być kremy, żele, czy też suplementy diety. Niemniej jednak, aby mieć pewność co do wysokiej jakości preparatu zawsze powinniśmy wybierać te produkty, które posiadają certyfikat wystawiony przez Międzynarodową Radę Naukową ds. aloesu (IASC), Tylko w takiej sytuacji możemy mieć pewność, że zakupiony produkt ma realne właściwości prozdrowotne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ